czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Ogromny pożar gospodarstwa agroturystycznego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do pożaru doszło wczoraj wieczorem (21 lipca 2020 r.), około godz. 19.00 w gospodarstwie agroturystycznym w Rzędzinach (gmina Dobra). Spłonęła tam stodoła, budynek gospodarczy i część budynku mieszkalnego. Łącznie pożarem objętych było około 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Na szczęście nie ma informacji o poszkodowanych.

– Informację o pożarze otrzymaliśmy o godz. 19.15 – mówi mł. bryg. Piotr Tuzimek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – Wynikało z niej, że pali się stodoła. Na miejscu się okazało, że to budynki gospodarstwa agroturystycznego, i pali się ich kilka.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej: z Komendy Powiatowej PSP w Policach, OSP Dobra, OSP Wołczkowo, OSP Tatynia, OSP Tanowo, OSP Police, a także ze Szczecina (m.in. dodatkowa cysterna i dodatkowy podnośnik).

Na miejscu działa nadal straż pożarna. Teren gospodarstwa musi zostać dobrze zabezpieczony. Następnie badane będą przyczyny pożaru.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal regionalny ipolice.pl

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,165FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły