wtorek, 26 stycznia, 2021

Odwiedzi nas niż Tanja [POGODA]

-REKLAMA-

Dzisiejszy wieczór przyniesie opady śniegu na Podlasiu, wschodzie, południu i w centrum Mazowsza oraz na północy Lubelszczyzny.

W pierwszej części nocy śnieg dotrze także nad południe Mazowsza, wschód, południe Ziemi Łódzkiej, Kielecczyznę, Lubelszczyznę. Po północy sypnie także na Podkarpaciu, w Małopolsce, północy, wschodzie i południu Górnego Śląska. Grunt jest słabo wychłodzony, zatem śnieg będzie miał pewne trudności w utrzymaniu się, jednakże niedzielny poranek w tych regionach powinien przynieść nieco zabielone krajobrazy. Więcej śniegu do 2-5 centymetrów naszym zdaniem ma szansę spaść w rejonie Lipska, Zwolenia, Bodzentyna, Ostrowa Świętokrzyskiego, Opoczna, Annopola oraz w rejonie Hajnówki, Supraśla, Suwałk.

Od Kaszub po wschodnią Wielkopolskę i Dolny Śląsk popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura znajdzie się tutaj powyżej zero, w związku z czym gołoledzi nie musimy się obawiać.

O poranku na drogach gminnych wschodu, południa i w centrum kraju pojawi się gołoledź. Temperatura spadnie tutaj do około -2/0 stopni Celsjusza.

Przez całą niedzielę na wschodzie, południu i w centrum występować mają przelotne opady śniegu, pomiędzy którymi pokaże się sporo słońca. Temperatura w cieniu podniesie się tutaj do około -1/1 stopnia Celsjusza. W słońcu śnieg bardzo szybko będzie topniał.

Wieczorem do naszego kraju zbliży się wyż Willy, który przyniesie sporo rozpogodzeń i mroźne powietrze. Do północy w wielu regionach na wschodzie, Mazurach i Podlasiu oraz w centrum i na południu temperatura spadnie do -7/-3 stopni Celsjusza. W kolejnych godzinach pojawiać się mają ławice chmur na zmianę z rozpogodzeniami, dzięki czemu spadek temperatury zostanie przyblokowany.

W kolejnych dniach opady zaczną zanikać. Pojawi się sporo rozpogodzeń i prawdziwa zima termiczna. Do pełni szczęścia braknie śniegu, którego po zbliżających się opadach zostaną resztki. W środę i czwartek o poranku miejscami na wschodzie i południu kraju temperatura spadnie do nawet -10 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów.

Ocieplenie spodziewane jest dopiero na przyszły weekend.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Powieje w centrum, na wschodzie i południu [POGODA]

W poniedziałek miejscami na wschodzie kraju spadło nawet ponad 25 cm śniegu. W nocy w całym kraju chwyci przymrozek. Na wschodzie do -2/0 stopni....

Od pola do stołu bez tajemnic?

Już w tym tygodniu: 28-29 stycznia br. Komisja Europejska organizuje spotkanie on-line (przez internet) dla podmiotów rolnych zainteresowanych składaniem propozycji programów informacyjnych i promocyjnych...

Jak wygląda sytuacja ptasiej grypy w UE?

Główny Lekarz Weterynarii przekazał zbiorczą informację o aktualnej sytuacji w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i na Ukrainnie, pod kątem występowania wysoce zjadliwej grypy...

Śledź nas

20,705FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,160SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły