wtorek, 9 marca, 2021

Nowy tydzień – będzie deszcz, silny wiatr, przymrozki i słońce [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami kolejny rześki tydzień. Będzie deszcz, silny wiatr, przymrozki i słońce.

Wiatry i możliwość oprysków

Co do oprysków to pogoda sprzyjać im będzie dopiero od środowego wieczora. Czwartkowy oraz piątkowy poranek i wieczór w większości kraju bezwietrzne lub ze słabym wiatrem do 20 km/h. Niestety wcześniejsze dni będą bardzo wietrzne. W poniedziałek na północy powieje do 65 km/h, we wtorek na wschodzie do 55 km/h, zaś w środę na Suwalszczyźnie do 45 km/h.

Temperatury nocami

Noc poniedziałkowa przyniesie od 4-6 stopni na południu, do 8-10 stopni na zachodzie, północy oraz od wschodniego po środkowe Mazowsze, Kujawy, północ Łódzkiego.

Wtorkowy poranek będzie najcieplejszy w tym tygodniu. Zobaczymy przeważnie 10-12 stopni. Nieco chłodniej około 8-9 stopni na północy.

W środę o poranku od 2-4 stopni na Podlasiu, 5-7 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum do 8-11 stopni od Podkarpacia po Dolny Śląsk.

Czwartek przyniesie przygruntowe przymrozki na wschód od Szczecina, Poznania, Opola. Na wysokości 2 metrów odnotujemy tutaj około 1-4 stopni powyżej zera. W kotlinach i zastoiskach mrozowych około -1/0 stopnia. Na zachodzie najcieplej- tutaj bez przymrozków z temperaturą na poziomie 3-6 stopni.

Również w piątek o poranku na północy, wschodzie i w centrum zimno- około 2-5 stopni na 2 metrach i -1/1 stopnia przy gruncie. Na południu i zachodzie już nie mniej niż 5 stopni.

Cieplejsze noce powyżej 5-10 stopni wystąpią w weekend.

Temperatura w dzień

Poniedziałkowe popołudnie przyniesie od 10-12 stopni miejscami w pasie od Kaszub po Podlasie, 16-17 stopni w centrum do 20-21 stopni na południu kraju. We wtorek na północy nadal około 11-14 stopni w ciągu dnia, 14-17 stopni na wschodzie, zachodzie i w centrum do 18-22 stopni na południu kraju. Najcieplej w kotlinach- Sandomierz, Kraków, Opole, Wrocław.

W środę w ciągu dnia od 12 stopni na wschodzie, 14 stopni w centrum, południu i na północy do 16-17 stopni na zachodzie i 18 stopni wzdłuż Odry. W czwartek od 13 stopni na wschodzie, 16 stopni w centrum, południu i północy do 20-21 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

W piątek jeszcze cieplej.15 stopni na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach, 17 stopni w centrum, 18-19 stopni na południu, 20-21 stopni na zachodzie i nawet 22-23 stopni na Dolnym Śląsku.

Opady

Od poniedziałku do wtorku wieczora na północy kraju a także na Kujawach, Mazowszu  (za wyjątkiem południa), północy Lubelszczyzny dość często popada około godzinny deszcz do 1-4 mm na dobę.

Na pozostałym obszarze szanse na przelotny opad do 1-2 mm wystąpi tylko we wtorek.

Od środy do piątku w całym kraju sucho i słonecznie. Tylko lokalnie miejscami na wschodzie pokropi.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły