poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

Na wschodzie zima, a na zachodzie odwilż [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Podlasie, Lubelszczyzna– w nocy w całym regionie, nad ranem na krańcach wschodnich regionu sypać ma śnieg. Spadnie na tym obszarze około 2-4 cm śniegu. Temperatura nad ranem wyniesie około -1/0 stopnia na Lubelszczyźnie i -3/-2 stopnie na Podlasiu i podobnie będzie w ciągu dnia. W ciągu dnia na niebie chmury na zmianę ze słońcem i sucho. Tylko miejscami przez krótkie chwile nieznacząco poprószy.

Mazowsze, wschód Łódzkiego, Warmia i Mazury– po nocnych opadach rzędu 1-2 cm na Ziemi Łódzkiej i 3-4 cm na pozostałym obszarze w ciągu dnia powinno być sucho z licznymi przejaśnieniami. Tylko chwilami niebo uroni kilka płatków śniegu. Temperatura nad ranem wyniesie około -1 stopnia w centrum i -2 stopni na Warmii i Mazurach. W ciągu dnia lekko poniżej zera na wschód od Wisły i lekko powyżej na zachód od Wisły.

Podkarpacie, Kielecczyzna, Ziemia Łódzka– po nocnych opadach rzędu 1-3 cm w ciągu dnia pojawią się liczne przejaśnienia. Bliżej południa chwilami przelotnie popada śnieg. W okolicy Jędrzejowa, Kielc, Dębicy po południu może spaść do 1-2 cm śniegu. Temperatura nad ranem wyniesie około -1 stopnia, zaś w ciągu dnia lekko powyżej zera.

Małopolska, Górny Śląsk, Opolszczyzna, Dolny Śląsk– tutaj w nocy popada niewiele- 0,5-1,5 cm śniegu. Dla odmiany w ciągu dnia- zwłaszcza od godzin południowych do wieczora pojawiać się mają strefy z przelotnymi opadami śniegu. Będą miejsca gdzie nie popada nic jak i miejscowości, gdzie do wieczora przybędzie do 3 cm śniegu. Podczas opadów spadek temperatury do -1/0 stopni. Po opadach i przed nimi odwilż.

Ziemia Lubuska, Wielkopolska, Kujawy na zachód od Wisły, Pomorze Gdańskie na zachód od Wisły, Pomorze Zachodnie– tutaj w nocy sucho i dopiero nad ranem na zachodzie kraju przelotnie sypnie śniegiem. Większe opady, wręcz śnieżyce pojawią się w godzinach wieczornych. Na wybrzeżu możliwe nawet burze śnieżne. Pomimo lekkiej odwilży między opadami, śnieg powinien się wieczorem utrzymywać. Między 15:00 a 23:00 między Chojnicami, Piłą a Bydgoszczą może spaść nawet 10-14 cm śniegu.

Więcej informacji co do śnieżyc wieczornych na zachodzie i północy kraju będzie wiadomo jutro około godziny 12:00. Być może sypnie także na Ziemi Łódzkiej- ale na te przypuszczenia odpowiedź znana będzie jutro rano.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

USDA koryguje w dół światowe zapasy zbóż przed nowym sezonem

Sezon 2020/21 na rynku zbóż jeszcze trwa, a najnowsze amerykańskie szacunki zapowiadają, że w kolejny sezon wkroczymy z jeszcze mniejszymi zapasami. Amerykański Departament Rolnictwa...

Rynek wieprzowiny. Bez zmian i bez nadziei na lepsze jutro

“Trzeba mieć nerwy ze stali, żeby utrzymać się w tym biznesie. Ja nie mam, dlatego musiałem porzucić to co kocham, żeby móc godnie żyć”-...

Ceny drobiu pną się w górę!

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać...

Śledź nas

21,700FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły