czwartek, 17 czerwca, 2021

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal 2 tygodnie do ubojni trafią kurczaki z ostatnich nasadzeń piskląt co może wpłynąć na niższe oferowane kwoty na skutek większej podaży. Dodatkowo wciąż drożejące zboża paszowe i trwający lockdown uniemożliwiają poprawę w sektorze drobiarskim. Optymistyczne prognozy zapowiadane są na okres poświąteczny kiedy możliwe będzie odmrożenie gospodarki, tymczasem ceny w skupach będą dążyły do stagnacji.

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 21.01 – 28.02.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,97 zł/kg, o 1,2% mniej niż przed tygodniem. Natomiast cenatuszek indyków była wyższa niż ostatnio i wyniosła 10,76 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera kolejny raz wzrosła i wynosiła średnio ok. 3,51 zł/netto. Była to cena o 3 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Również kaczki notowały podwyżkę. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,57 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nieustannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,57 zł/kg a w przypadku indyczków cena wzrosła do poziomu 5,61 zł/kg, o 11 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Koła Gospodyń Wiejskich. Senacka Komisja Rolnictwa za zmianami

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgłosili jedynie 4 poprawki o charakterze porządkowo-legislacyjnym do Ustawy o zmianie ustawy...

Nadeszła bessa. Stawki za zboże w dół

Spodziewany od kilku tygodni spadek notowań na rynku zbóż zawitał na światowe parkiety. Najnowszy raport USDA wpłynął na tendencje cenowe globalnych rynków zbóż. Prognozowana...

Polska Grupa Spożywcza. W senackich komisjach bez poprawek

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia senackie Komisje Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności bez poprawek przyjęły nowelizację ustawy o przekształceniach własnościowych w...

Śledź nas

22,324FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły