niedziela, 11 kwietnia, 2021

Ministerialne wyróżnienie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Grzegorz Puda – przyznał Profesorowi doktorowi hab. Piotrowi Sobiczewskiemu z Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach resortowe wyróżnienie za wdrażanie i upowszechnianie wyników pracy naukowej pt.: „Opracowanie, wdrożenie, upowszechnienie internetowego serwisu informacyjnego oraz postępu w rolnictwie poprzez Platformę Sygnalizacji Agrofagów (www.agrofagi.com.pl)” wykonanej w Instytucie Ochrony Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu. 

Uzasadniając wyróżnienie Minister Rolnictwa zaliczył powyższy projekt do rangi wybitnych osiągnięć mających znaczenie dla wdrażania postępu w rolnictwie. 

Platforma dla rolników i specjalistów

Rolnicy i specjaliści korzystający z Platformy Sygnalizacji Agrofagów znajdą tam m.in. narzędzia i informacje dotyczące wykrywania agrofagów (czyli: patogenów, szkodników i chwastów obniżających plony roślin uprawnych), metodyki sygnalizacji i monitorowania agrofagów, monitoringu kukurydzy, systemów wspomagających rolników przy podejmowaniu decyzji w sprawie ochrony roślin i oceny skali zagrożenia konkretnymi agrofagami. 
Użytkownicy Platformy znajdą tam też m.in.: Programy dla integrowanej ochrony roślin, Wykaz środków ochrony roślin dla Integrowanej Produkcji, informacje o łącznym stosowaniu agrochemikaliów, Programy zapobiegania odporności organizmów szkodliwych, Wyszukiwarkę środków ochrony roślin, Etykiety środków ochrony roślin, Rejestr środków ochrony roślin, Rejestr substancji podstawowych a także szereg informacji dodatkowych łącznie z poradnikami, metodykami, aktami prawnymi różnych szczebli a nawet  ulotki. 

Źródło i foto: Instytut Ogrodnictwa –  PIB w Skierniewicach

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Bardzo ciepła i słoneczna niedziela [POGODA]

Front, który w ciągu dnia psuł pogodę od Warmii po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską w nocy wycofa się nad Niemcy co się rzadko zdarza....

Pomoc na szkody w gospodarstwach spowodowane w 2020 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku przymrozków wiosennych oraz gradu w 2020 r. na podstawie ustawy z...

Światowe ceny żywności rosły w marcu dziesiąty miesiąc z rzędu

Według Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) światowe ceny artykułów spożywczych wzrosły w marcu o 2,1% (m/m). Był to dziesiąty miesiąc...

Śledź nas

21,690FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły