wtorek, 9 marca, 2021

Minister zachęcał nauczycieli do pomocy przy zbiorach truskawek.. to pomogli!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak Minister Ardanowski zachęcał nauczycieli do pomocy rolnikom przy zbiorach owoców, zwłaszcza truskawek [CZYTAJ TUTAJ]. Nie przyjęto tego z entuzjazmem, wręcz oburzeniem. Jednak nauczyciele ze Środy Wielkopolskiej pokazali, że żadnej pracy się nie boją i chętnie pomogą! 

Nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej żadnej pracy się nie boją i wyruszyli na zbiory truskawek.

– Mamy zbierać truskawki? Nie ma problemu – mówią zgodnym chórem. W weekend, jeszcze przed wystawieniem uczniom ocen, wspólnie wybrali się na pole do lokalnego plantatora i buszowali między krzakami. Efekt? – Zebraliśmy całe pole mówi Monika Pawlicka – Mądry, nauczycielka z “Hipolita”.

Nauczyciele ze Środy Wielkopolskiej postanowili podejść do całej sprawy z poczuciem humoru i umówili się na… zbiór truskawek. Warto podkreślić, ze zrobili to w czynie społecznym, nie oczekiwali zapłaty. 

Truskawek na polu lokalnego rolnika nie było zbyt dużo, więc nauczyciele się nie zmęczyli zbiorami, a wręcz przeciwnie, dobrze się przy tym bawili.

Jesteśmy za sobą bardzo stęsknieni, więc dużo było rozmów i najchętniej zostalibyśmy na tym polu  dłużejśmieje się Monika Pawlicka – Mądry, która dodaje, że oprócz spotkania i rozmowy nauczyciele chcieli po prostu pomóc rolnikowi, ale też dać dobry przykład swoim uczniom.

Brawa za taką postawę!

Źródło/fot.: www.se.pl

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły