sobota, 6 marca, 2021

Minister Rolnictwa otrzymał tytuł Ambasadora

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nagroda producentów biogazu i biometanu

2 października 2019 roku, podczas II Międzynarodowej Konferencji Producentów Biogazu i Biometanu „Green Gas Poland 2019”, w Warszawie, oficjalnie przyznano Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, tytuł „Ambasadora Biogazu 2019”.

Nagroda „Ambasador Biogazu 2019”, jest szczególnym wyróżnieniem przyznawanym przez Radę Programową Konferencji „Green Gas Poland 2019|”, w dowód uznania za wybitne osiągnięcia, wspieranie i wkład w rozwój branży biogazowej w Polsce

W skład Rady Programowej Konferencji „Green Gas Poland 2019” wchodzą eksperci desygnowani przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego oraz Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.  Rada Programowa Konkursu przyznała tytuł ten Ministrowi Rolnictwa za wspieranie rozwoju branży biogazowej w Polsce oraz za pełne zrozumienie znaczenia i roli tego sektora dla polskiego rolnictwa i lokalnego rozwoju energetyki rozproszonej.

 

Odbiór nagrody

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nagrodę odebrała Dyrektor Generalna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Monika Rzepecka, Dyrektor Generalna, dziękując w imieniu szefa resortu rolnictwa, podkreślała m.in., że rozwój produkcji biogazu rolniczego w Polsce stwarza wszechstronne możliwości modernizacyjne  dla terenów wiejskich i tym samym stanowi szansę na trwały i odpowiedzialny rozwój nie tylko sektora rolno-spożywczego, ale całej krajowej gospodarki.

Konferencja „Green Gas Poland 2019” jest międzynarodowym spotkaniem producentów biogazu i biometanu stanowiącym rozszerzoną formułę Forum Biogazu, organizowanego w latach 2013-2017 przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego.

Podczas Konferencji omawiano także najważniejsze, aktualne tematy związane z wyzwaniami, perspektywami i szansami stojącymi przed polską i europejską branżą biogazową i biometanową. Dyskutowano także o innowacjach w tym sektorze. Prezentowano również nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła: www.gov.pl www.greengaspoland.pl
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły