Najbliższej nocy bardziej znaczące przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu (grube puszyste płatki) możliwe będą na Kaszubach, Kujawach, Mazowszu, Warmii i Mazurach. Mżawka popada również na północy i wschodzie Mazowsza. Na pozostałym obszarze dużo chmur ale na ogół bez opadów. Temperatura wyniesie od około -1/+1 stopnia na wschodzie i południu poprzez 1-2 stopnie na zachodzie, północy i w centrum. Najcieplej na północy 4-5 stopni. Wiatr umiarkowany i silny w porywach do 40-60 km/h z zachodu.

Już nad samym ranem nad zachodnie regiony kraju dotrze kolejna strefa chmur z opadami mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, a wraz ze wzrostem temperatury śnieg przejdzie w opad deszczu.

Od Pomorza Gdańskiego po Wielkopolskę i Dolny Śląsk rozpada się około godziny 9-10/00 a w centrum i na południu około południa. Najpóźniej opady mieszane dotrą na wschód kraju- dopiero wieczorem. Późnym popołudniem opady ustaną na zachodzie kraju i pokaże się jeszcze słońce.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od około 3 stopni na wschodzie i w Bieszczadach do 4-5 stopni na pozostałym obszarze. Nieco cieplej 6 stopni pojawi się w okolicy Szczecina, Słubic i Bogatyni. Podczas opadów śniegu spadek temperatury w pobliżu 0 st.

Przewidywana suma opadów podsumują noc i jutrzejszy dzień wyniesie od około 5-7 mm wzdłuż zachodniej granicy, 1-3 mm na wschodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze spadnie pomiędzy 3-5 mm deszczu i śniegu.

Wiatr umiarkowany w porywach do 55 km/h skręcający z kierunku zachodniego na południowo zachodni.

 

Łukasz Sieligowski