wtorek, 9 marca, 2021

Jutro opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Najbliższej nocy bardziej znaczące przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu (grube puszyste płatki) możliwe będą na Kaszubach, Kujawach, Mazowszu, Warmii i Mazurach. Mżawka popada również na północy i wschodzie Mazowsza. Na pozostałym obszarze dużo chmur ale na ogół bez opadów. Temperatura wyniesie od około -1/+1 stopnia na wschodzie i południu poprzez 1-2 stopnie na zachodzie, północy i w centrum. Najcieplej na północy 4-5 stopni. Wiatr umiarkowany i silny w porywach do 40-60 km/h z zachodu.

Już nad samym ranem nad zachodnie regiony kraju dotrze kolejna strefa chmur z opadami mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, a wraz ze wzrostem temperatury śnieg przejdzie w opad deszczu.

Od Pomorza Gdańskiego po Wielkopolskę i Dolny Śląsk rozpada się około godziny 9-10/00 a w centrum i na południu około południa. Najpóźniej opady mieszane dotrą na wschód kraju- dopiero wieczorem. Późnym popołudniem opady ustaną na zachodzie kraju i pokaże się jeszcze słońce.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od około 3 stopni na wschodzie i w Bieszczadach do 4-5 stopni na pozostałym obszarze. Nieco cieplej 6 stopni pojawi się w okolicy Szczecina, Słubic i Bogatyni. Podczas opadów śniegu spadek temperatury w pobliżu 0 st.

Przewidywana suma opadów podsumują noc i jutrzejszy dzień wyniesie od około 5-7 mm wzdłuż zachodniej granicy, 1-3 mm na wschodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze spadnie pomiędzy 3-5 mm deszczu i śniegu.

Wiatr umiarkowany w porywach do 55 km/h skręcający z kierunku zachodniego na południowo zachodni.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły