poniedziałek, 1 marca, 2021

Gala finałowa XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne [ZDJĘCIA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Klucz do nowego Zetora

20 września, podczas uroczystej gali wręczenia nagród w XVII Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, która miała miejsce na Agro Show w Bednarach, dr Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS przekazała zwycięzcom klucze do nowego ciągnika Zetor Major CL 80.

Najbezpieczniejsze gospodarstwo z województwa łódzkiego

Laureatami głównej nagrody i właścicielami najbezpieczniejszego gospodarstwa w Polsce są Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa w woj. łódzkim. Swoją obecnością zaszczyciło galę grono znamienitych gości, m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.

– Praca rolnicza (…) jest pracą trudną i ryzykowną, zależną od tylu czynników, jak chyba niewiele innych zawodów. Celem działań modernizacyjnych, naprawczych, rozwojowych, jest również to, żebyśmy umieli jak najwięcej tej pracy, która stała się wręcz symbolem trudu rolniczego zastępować przy pomocy maszyn, urządzeń, technologii. Chodzi o to, żeby nasza praca była lżejsza, żeby była bardziej wydajna i mniej uciążliwa. – powiedział Minister Rolnictwa.

Wskazał też na problem braku ludzi do pracy, co szczególnie dotyka gospodarstwa o profilu sadowniczym i warzywniczym.

Gratulacje od Prezydenta

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 1153 gospodarstwa indywidualne oraz 41 zakładów rolnych. Tego roku, po raz pierwszy w historii konkursu, Laureaci etapu centralnego spotkali się również na uroczystości w Belwederze, gdzie otrzymali podziękowania oraz listy gratulacyjne z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Patrona Honorowego konkursu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości:

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły