poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

Finanse Cortevy w III kwartale

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Spółka notuje wzrosty sprzedaży i zysków w ujęciu narastającym od początku bieżącego roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Podsumowanie wyników za III kw. 2020
Podsumowanie wyników w 2020 roku, w ujęciu narastającym od początku roku
 

Sprzedaż netto za trzeci kwartał 2020 r. spadła o 3% w porównaniu z rokiem poprzednim. Sprzedaż w ujęciu organicznymwzrosła o 9%. Wzrost wolumenu i cen sprzedaży przy stałej penetracji przez nowe produkty został przewyższony przez wpływ zmian kursów walutowych i zmian sezonowych w segmencie nasion. Jak objaśnia Corteva Agriscience sprzedaż netto środków ochrony roślin wzrosła o 9%, a sprzedaż w ujęciu organicznym wzrosła o 21% przy wzroście sprzedaży w każdym regionie z wyjątkiem Ameryki Północne. Wzrost wolumenu i cen wynikał głównie z dalszego wprowadzania nowych produktów w segmencie środków ochrony roślin w Ameryce Łacińskiej, regionie Azji i Pacyfiku i EMEA.

Powrót do znormalizowanego sezonu w Ameryce Północnej spowodował spadek wolumenu sprzedaży nasion w trzecim kwartale 2020 r., co z kolei wpłynęło na spadek sprzedaży nasion w ujęciu rok do roku, przy spadku sprzedaży netto o 23% i o 14% w ujęciu organicznym1.

W trzecim kwartale 2020 roku strata i zysk na jedną akcję z działalności kontynuowanej wyliczone zgodnie z zasadami GAAP wyniosły odpowiednio (390) mln USD i (0,52) USD za trzeci kwartał 2020 r.Wynik operacyjny EBITDA wykazał stratę w wysokości (179) mln USD, co stanowi poprawę o 14% w porównaniu do poprzedniego roku. Marża wyniku operacyjnego EBITDA odnotowała wzrost o 120 punktów bazowych. Wzrost wolumenu i korzystna struktura sprzedaży produktów w segmencie środków ochrony roślin w połączeniu z korzyściami z synergii i wzrostu wydajności przewyższyły wpływ przesunięcia czasowego w segmencie nasion i negatywnego wpływu zmian kursowych, przyczyniając się do wzrostu marży.

Synergie kosztów wynikające z fuzji i wpływ wzrostu wydajności wyniosły w trzecim kwartale około 40 mln USD i pozostają na dobrej drodze do osiągnięcia 230 mln USD za cały rok. Koszty sprzedaży (ogólne i administracyjne) wyrażone jako procent sprzedaży poprawiły się o 175 punktów bazowych w wyniku zmian kursowych, stałej poprawy wydajności, zastosowanych środków kontroli kosztów i niższych prowizji.

Spółka nadal utrzymuje silną pozycję w zakresie płynności i podjęła w omawianym kwartale dalsze działania w celu wzmocnienia koncentracji na przepływach pieniężnych, poprawiając wskaźnik rotacji kapitału obrotowego netto o 7% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Źródło: informacja prasowa

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

USDA koryguje w dół światowe zapasy zbóż przed nowym sezonem

Sezon 2020/21 na rynku zbóż jeszcze trwa, a najnowsze amerykańskie szacunki zapowiadają, że w kolejny sezon wkroczymy z jeszcze mniejszymi zapasami. Amerykański Departament Rolnictwa...

Rynek wieprzowiny. Bez zmian i bez nadziei na lepsze jutro

“Trzeba mieć nerwy ze stali, żeby utrzymać się w tym biznesie. Ja nie mam, dlatego musiałem porzucić to co kocham, żeby móc godnie żyć”-...

Ceny drobiu pną się w górę!

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać...

Śledź nas

21,698FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły