poniedziałek, 8 marca, 2021

Czy zbliża się zima? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na wschodzie, południu i w centrum listopad przynosi prawdziwe babie lato. Czas jednak na powolne zmiany.

Od godzin porannych do południa pokropić może na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce (zachód, północ, centrum województwa). Po południu chmury z drobnym deszczem odsuną się nad Pomorze Zachodnie sięgając na wschód Szczecinka, Miastka, Łeby. Spodziewane opady sięgną 0,3-1 milimetra. Na pozostałym obszarze od rana do wieczora sucho, co nie oznacza że będzie słonecznie.

Na Kaszubach nad ranem możliwe lekkie zamglenia, ale wiatr który będzie dość silny szybko je rozwieje. Chmury na niebie jednak będą dominować na niebie. Przeważnie pochmurno także na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie. Sporo słońca powinno pokazać się na południowym zachodzie (Opole, Wrocław, Zgorzelec). Na pozostałym obszarze trochę chmur, trochę słońca.

Temperatura w południe wyniesie od 8 stopni na pochmurnym wschodzie do +12/+15 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej na południowym zachodzie +15/+18 stopni.

Między wtorkiem a czwartkiem na wschodzie kraju przeważnie będzie pochmurno, pojawią się także poranne mgły. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę ze słońcem. Nigdzie w najbliższym tygodniu nie spadnie więcej niż 1-3 milimetry deszczu, a wschód, południe i centrum raczej suche przez cały tydzień.

Od czwartku na wschodzie kraju mocno się ochłodzi. Pod koniec tygodnia na północnym wschodzie nocami zapanuje mróz, w ciągu dnia niewielki plus. Wraz z ochłodzeniem powinno pojawić się więcej słońca. Przymrozki zapanują także na południu, północy i w centrum. Noce bez przymrozków w dalszym ciągu na zachodzie kraju.

Wyż który sprowadzi nam chłodniejsze powietrze na wschód Europy przyniesie prawdziwą zimę z mrozem, ale bez śniegu. W przyszły weekend między Moskwą a Charkowem temperatury o poranku spadną do -15/-10 stopni.

 

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły