środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Wielki pożar pod Jarocinem. Straty wynoszą pół miliona złotych

spot_img

Do pożaru doszło 11 listopada około godziny 4.00 w jednym z gospodarstw rolnych miejscowości w Stefanów w gminie Jarocin w Wielkopolsce. Całkowitemu spaleniu uległa stodoła wraz ze stertą słomy i znajdujący się w pobliżu stóg złożony z 4 tysięcy bel słomy. Ponadto nadpalona została przyczepa ciężarowa wraz z drewnem, a stopieniu uległy foliowe rękawy od sianokiszonki.

Przez kilkanaście godzin z ogniem walczyło 9 jednostek straży pożarnej.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowe kombajny John Deere

 

Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 500 tys. zł. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru było podpalenie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali w tej sprawie 26-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna znany jest z działalności przestępczej. Usłyszał zarzuty podpalenia i przyznał się do podpalenia, złożył również wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Wobec 26-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: polsatnews.com
fot. fb.com/Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników