poniedziałek, 1 marca, 2021

Czy rolnicy dostąną pomoc w ramach COVID-19 już jesienią?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Prezydent RP Andrzej Duda złożył swój podpis pod Ustawą z dnia 24 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020 oraz ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Dla rolników poszkodowanych pandemią

Przypomnijmy: ustawa dotyczywsparcia dla rolników oraz małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z przetwarzaniem, wprowadzaniem do obrotu lub rozwojem produktów rolnych, szczególnie dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią COVID-19.

Do 30 tysięcy na gospodarstwo?

Na nowe działanie zostanie przeznaczone 273,4 mln euro.
Pomoc będzie udzielana w formie jednorazowej płatności ryczałtowej dla rolników, przyznawanej i wypłacanej na podstawie decyzji administracyjnej, na wniosek o przyznanie pomocy, będący jednocześnie wnioskiem o płatność.
Wsparcie na jedno gospodarstwo zamknie się w przedziale: od 1 do 30 tys. zł. Nabór wniosków powinien ruszyć już jesienią. Szacuje się, że z tej formy pomocy będzie mogło skorzystać ok. 180 tys. gospodarstw. Szczegółowe zestawienie stawek opublikowaliśmy 16 lipca 2020 w artykule pt.: Podano szczegółowe stawki pomocy poszkodowanym przez COVID-19.
Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Portal internetowy Prezydenta RP

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły