niedziela, 28 lutego, 2021

Czy powstanie klub Ardanowskiego?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wiele wskazuje na to, że konsekwencją burzy wokół nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt tzw. „Piątki Kaczyńskiego” i rolniczych protestów może być osłabienie koalicji rządzącej. Na obecnym etapie kluczową postacią jest były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który jak pamiętamy wyraził własną negatywną opinię o proponowanych zmianach w ustawie. Natomiast podczas głosowania w Sejmie opowiedział się przeciwko nim. Przez co złamał partyjną dyscyplinę. W konsekwencji został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Utracił też stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Polityk ten jednak nie ustaje w wyrażaniu własnych poglądów o nowelizacji ustawy, czego przykładem może być nasz wczorajszy tekst pt.: „Czy PiS planuje polityczne hara-kiri? Ardanowski o „Piątce Kaczyńskiego”.
Dzięki swej konsekwentnej postawie J.K. Ardanowski zyskał też sympatię wielu protestujących rolników, czego dowodem było często powtarzane hasło protestujących: „Murem za Ardanem!”.

Czy powstanie nowy klub?

Coraz głośniej mówi się też o sejmowej aktywności Posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego, której efektem jest zagrożenie dla większości parlamentarnej PiS. W sejmowych kuluarach zrobiło się głośno o tym, że J.K. Ardanowski zebrał już dość poselskich stronników by założyć własne koło. Natomiast obecnie gra toczy się o powstanie poselskiego klubu. Jan Krzysztof Ardanowski deklaruje już publicznie, że odejdzie z Prawa i Sprawiedliwości a sprzyja mu sześciu posłów. Dodajmy, że do utworzenia koła poselskiego potrzeba 3 posłów, a klubu 15.

Szansa dla przeciwników nowelizacji

Projekt utworzenia koła lub klubu i działalności parlamentarnej na własne polityczne konto jest o tyle atrakcyjny dla posłów PiS, którzy złamali partyjną dyscyplinę podczas głosowania nad nowelizacją ustawy, że będą oni mieli raczej słabe szanse na reelekcję z list PiS podczas następnych wyborów. Natomiast perspektywa trzech lat niezależnej działalności politycznej może być kusząca.

Niepokój większości

Wszystko to może bardzo niepokoić członków kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Szczególnie, że większość parlamentarna partii rządzącej opiera się o kilka mandatów. Natomiast sytuacja w kraju pod względem pandemii COVID-19, nieustających protestów społecznych i niezażegnanego niepokoju rolników, wymagałaby mocnej pozycji PiS w Sejmie. Wiele zatem wskazuje na to, że Jan Krzysztof Ardanowski i grupa jego stronników może odegrać jeszcze istotną rolę w nadchodzących wydarzeniach w kraju.  


Źródła: materiały własne Redakcji, portal interia.pl
Foto: wikipedia

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły