niedziela, 28 lutego, 2021

Czy posłowie wystraszyli się rolników? Posiedzenie Komisji Rolnictwa odwołane!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Potwierdziły się słowa senatora Jacka Marii Jackowskiego z PiS, który wczoraj w wypowiedzi dla Radia Wnet mówił, że ustawa o ochronie zwierząt zostanie zamrożona.

– Mam dla rolników dobrą wiadomość. Z moich informacji wynika bowiem, że Sejm nie będzie zajmował się rozpatrzeniem poprawek. To by oznaczało, że po poprawkach Senatu ta ustawa trafia do zamrażarki.

Senator Jackowski dodał również, że: – piątka dla zwierząt nijak ma się do naszego programu wyborczego i naszego programu rolnego. Nie czuję się Senatorem zbuntowanym jak już mnie nazwano, tylko czuję się obrońcą programu, z którym Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 i 2019 r.

Słowa senatora się potwierdzają, gdyż planowane na dzisiejsze popołudnie (godz. 16.00) posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa zostało ODOWOŁANE! Dzisiaj miały zostać przedstawione wszystkie poprawki i posłowie mieli się tym zająć oraz przygotować na posiedzenie plenarne, a jutro (środa) Sejm miał ponownie głosować nad ustawą.

Burzliwe obrady w Sejmie

Dzisiaj w Sejmie od rana obrady przebiegały w trudnych warunkach – mównica zajmowana była przez opozycję w ramach sprzeciwu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Co w takim razie dalej z ,,piątką dla zwierząt”? Gdy faktycznie zostanie zamrożona, to nie wiadomo na jak długo.

Czyżby wystraszono się już poprzednich oraz planowanych manifestacji i wstrzymano prace na nowelizacja ustawy?

Mimo chwilowego zaprzestania prac nad dalszym procedowaniem ustawy rolnicy z AgroUnii zapowiadają blokadę Warszawy.

Źródło: Sejm RP

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły