niedziela, 28 lutego, 2021

Czy PiS planuje polityczne „hara-kiri”? Ardanowski o Piątce Kaczyńskiego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do spraw związanych z nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt (tzw.: „Piątki Kaczyńskiego”) i do przebiegu rolniczych protestów.

– Wygląda na to, że tak zwana ustawa o ochronie zwierząt zakończyła swój niechlubny i szkodliwy żywot – stwierdza Jan Krzysztof Ardanowski. – Tak zadeklarowali przedstawiciele kierownictwa ministerstwa rolnictwa. Ma być pisana nowa ustawa, którą znowu ma zgłosić grupa posłów, a nie rząd. I to właściwie wszystko, co wiemy. Dalej gubimy się w domysłach, bo z jednej strony, ta nowa propozycja, jak myślę, chyba miałaby być wolna od głupot poprzedniej, które rozsierdziły polską wieś, a jednocześnie z ust rzeczniczki PiS poseł Anity Czerwińskiej usłyszeliśmy, że partia nie wycofuje się z 5 dla zwierząt. Natomiast jej zastępca poseł Radosław Fogiel mówi wprost, że chodzi o osiągnięcie celów, które są zapisane w ustawie.

Czy będą konsultacje z rolnikami?

Jana Krzysztofa Ardanowskiego niepokoi także to, że w obecnej sytuacji, podobnie jak w przypadku poprzedniego  projektu nowelizacji, nie przewidziano konsultacji posłami i senatorami którzy uwzględnili głosy rolników, a także konsultacji z organizacjami rolniczymi.

– Jeżeli tak miałoby być, to PiS już w sposób trwały, bez możliwości odwrócenia negatywnych dla siebie wyborczych tendencji na wsi, popełni polityczne hara-kiri (- w przenośni: samobójstwo – od japońskiego: „hara-kiri” czyli rytualnego honorowego samobójstwa – przyp. red) stwierdza dobitnie J.K. Ardanowski i dodaje: – Jeżeli leży nam na sercu dobro Polski i wciąż żywimy nadzieję, że pomimo jednego błędu, „wpadki” z tą ustawą, dalej można będzie realizować program rolny PiS, to nie ustawajmy w działaniu i wierzmy, że zdrowy rozum do kierownictwa tej partii wróci.

Ardanowski o protestach

Były szef resortu rolnictwa podziękował też Posłom i Senatorom za odwagę w wyrażaniu własnych poglądów.

Podziękował także bardzo licznej rzeszy rolników, którzy wraz z liderami organizacji rolniczych przyłączyli się do protestów. Nie zapomniał również o tych rolnikach, którzy nie odrywając się od koniecznej do wykonania pracy, na różne sposoby solidaryzowali się z protestującymi. Jan Krzysztof Ardanowski podziękował także za wyrazy wsparcia. Szczególnie w momencie gdy zdecydował się wyrazić własne zdanie na temat „Piątki Kaczyńskiego”.

Na koniec swej wypowiedzi zaapelował:   

– Koleżanki i Koledzy z organizacji rolniczych, bądźmy uważni, chętni do wspólnej pracy nad rozwiązaniami nawet najtrudniejszych spraw, nie agresywni, ale zwracający uwagę i utrzymujący kontakt z posłami, którzy muszą czuć swoją osobistą odpowiedzialność przed swoimi wyborcami, a nie przed jakąś bezprawną dyscypliną w głosowaniach dotyczących sumienia. Ja na pewno wsi nie zdradzę. Program rolny PiS, który w dużej mierze współtworzyłem i determinacja w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, dają szansę, że wspólnie rozwiążemy nawet najtrudniejsze problemy, których nigdy w rolnictwie nie brakowało, a i następne pojawiają się na horyzoncie europejskim i krajowym.


Źródło/fot.: J.K. Ardanowski – profil FB

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły