niedziela, 20 czerwca, 2021

Czy PiS planuje polityczne „hara-kiri”? Ardanowski o Piątce Kaczyńskiego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do spraw związanych z nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt (tzw.: „Piątki Kaczyńskiego”) i do przebiegu rolniczych protestów.

– Wygląda na to, że tak zwana ustawa o ochronie zwierząt zakończyła swój niechlubny i szkodliwy żywot – stwierdza Jan Krzysztof Ardanowski. – Tak zadeklarowali przedstawiciele kierownictwa ministerstwa rolnictwa. Ma być pisana nowa ustawa, którą znowu ma zgłosić grupa posłów, a nie rząd. I to właściwie wszystko, co wiemy. Dalej gubimy się w domysłach, bo z jednej strony, ta nowa propozycja, jak myślę, chyba miałaby być wolna od głupot poprzedniej, które rozsierdziły polską wieś, a jednocześnie z ust rzeczniczki PiS poseł Anity Czerwińskiej usłyszeliśmy, że partia nie wycofuje się z 5 dla zwierząt. Natomiast jej zastępca poseł Radosław Fogiel mówi wprost, że chodzi o osiągnięcie celów, które są zapisane w ustawie.

Czy będą konsultacje z rolnikami?

Jana Krzysztofa Ardanowskiego niepokoi także to, że w obecnej sytuacji, podobnie jak w przypadku poprzedniego  projektu nowelizacji, nie przewidziano konsultacji posłami i senatorami którzy uwzględnili głosy rolników, a także konsultacji z organizacjami rolniczymi.

– Jeżeli tak miałoby być, to PiS już w sposób trwały, bez możliwości odwrócenia negatywnych dla siebie wyborczych tendencji na wsi, popełni polityczne hara-kiri (- w przenośni: samobójstwo – od japońskiego: „hara-kiri” czyli rytualnego honorowego samobójstwa – przyp. red) stwierdza dobitnie J.K. Ardanowski i dodaje: – Jeżeli leży nam na sercu dobro Polski i wciąż żywimy nadzieję, że pomimo jednego błędu, „wpadki” z tą ustawą, dalej można będzie realizować program rolny PiS, to nie ustawajmy w działaniu i wierzmy, że zdrowy rozum do kierownictwa tej partii wróci.

Ardanowski o protestach

Były szef resortu rolnictwa podziękował też Posłom i Senatorom za odwagę w wyrażaniu własnych poglądów.

Podziękował także bardzo licznej rzeszy rolników, którzy wraz z liderami organizacji rolniczych przyłączyli się do protestów. Nie zapomniał również o tych rolnikach, którzy nie odrywając się od koniecznej do wykonania pracy, na różne sposoby solidaryzowali się z protestującymi. Jan Krzysztof Ardanowski podziękował także za wyrazy wsparcia. Szczególnie w momencie gdy zdecydował się wyrazić własne zdanie na temat „Piątki Kaczyńskiego”.

Na koniec swej wypowiedzi zaapelował:   

– Koleżanki i Koledzy z organizacji rolniczych, bądźmy uważni, chętni do wspólnej pracy nad rozwiązaniami nawet najtrudniejszych spraw, nie agresywni, ale zwracający uwagę i utrzymujący kontakt z posłami, którzy muszą czuć swoją osobistą odpowiedzialność przed swoimi wyborcami, a nie przed jakąś bezprawną dyscypliną w głosowaniach dotyczących sumienia. Ja na pewno wsi nie zdradzę. Program rolny PiS, który w dużej mierze współtworzyłem i determinacja w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, dają szansę, że wspólnie rozwiążemy nawet najtrudniejsze problemy, których nigdy w rolnictwie nie brakowało, a i następne pojawiają się na horyzoncie europejskim i krajowym.


Źródło/fot.: J.K. Ardanowski – profil FB

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły