poniedziałek, 1 marca, 2021

Czeka nas deszczowy weekend [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami weekend, który przyniesie zupełnie inną pogodę niż miniony.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę będziemy zmagać się z silniejszymi porywami wiatru. Na wybrzeżu porywy mogą dochodzić do około 85-90 km/h. Na pozostałym obszarze do 60-75 km/h.

Ochłodzenie w sobotę

W sobotę o poranku miejscami na południu, wschodzie i w centrum temperatura spadnie ponownie na delikatny minus, tak do -2/0 stopni, co będzie wiązało się z dużą ilością pogodnego nieba. Na północy i zachodzie dużo chmur ale sucho.

Przed południem nad naszym krajem przemieszczał się będzie front ciepły. na południu delikatnie wzrośnie zachmurzenie, słońce jednak będzie przeważać. W centrum chmury i pogodne chwile będą równoważyć niebo, a na północy pochmurno. Na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza, Kujaw i na Pomorzu Gdańskim popada mżawka lub słaby deszcz.

Opad potrwa około 1 h. Większy deszcz wkroczy pod wieczór na całą północ kraju. Będą to liczne intensywne przelotne opady, być może jakaś burza, które w kolejnych godzinach będą zmierzać na południe tracąc na intensywności.

Niedzielne deszcze

Do niedzielnego poranka front dotrze i zatrzyma się na linii od Roztocza po Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, Opolszczyznę i Sudety. Około południa bardzo duża strefa opadów deszczu powinna znad Niemiec dotrzeć nad zachodnią Polskę. Od Roztocza po Sudety nadal ma padać w wąskiej strefie. W górach i na pogórzu raczej sucho.

W ciągu dnia ciągłe i dość intensywne opady jak na luty będą wędrować do centrum kraju i dalej na wschód. Popada także na południu. Na północnym wschodzie i północy pojawi się słońce na zmianę z przelotnymi opadami deszczu i gradu do 1 cm; możliwe wiosenne burze.

Bardzo dobrą wiadomością będzie dla was suma opadów.

Między sobotą a poniedziałkiem w pasie od Żagania po Legnicę, Wieluń, Częstochowę, Przedbórz, Kielce, Zamość możemy naliczyć nawet 15 mm wody w deszczomierzach. Lokalnie na Dolnym Śląsku i południu Ziemi Lubuskiej do 20-23 mm.

Na południu i w centrum oraz na pozostałym obszarze zachodu i wschodu około 5-11 mm deszczu. Deszcz na krańcach południowych (Prudnik, Cieszyn, Zakopane, Krosno) popada znacznie słabiej do 5-7 mm a miejscami tylko do 2-4 mm. Północ kraju nastanie podział. O ile na zachodzie Kaszub możemy naliczyć nawet 10 mm, to od strony Wejherowa, Gdyni, Elbląga, Kętrzyna czy Suwałk tylko 1-3 mm, tylko tam gdzie pojawi się burza do 7-9 mm.

Temperatura

Temperatury w niedziele pozostaną powyżej zera przez całą dobę. W najcieplejszym momencie dnia dochodząc do 5-9 stopni. Sobota najcieplejsza do popołudnia będzie na zachodzie i północy 9-10 stopni, a wieczorem na północy się ochłodzi do 6-7 stopni. W zamian ociepli się w centrum i na południu do 9-10 stopni.

Łukasz Sieligowski

 

https://agroprofil.pl/p/aktualny-numer-magazynu-agro-profil/

 

 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Mleko do skupu pierwszy raz od kilku miesięcy potaniało

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że podczas stycznia nowego roku 2021 cena oferowana w skupie za mleko spadła do poziomu 149,35 zł/hl, o...

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły