niedziela, 28 lutego, 2021

Co z pieniędzmi od Intermarche?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Kontrole handlowe UOKiK

Intermarche wyjaśni sprawę?

Do opisanej przez nas sprawy postępowań wyjaśniających prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasza Chróstnego na podstawie ustawy o przewadze kontraktowej względem np. rolników i producentów rolnych, ustosunkowała się sieć handlowa SCA Intermarche (Muszkieterowie).
Przypomnijmy: zgodnie z informacjami przekazanymi przez UOKiK cztery duże koncerny, w tym też SCA Intermarche, nie usunęły potwierdzonych kontrolami nieprawidłowości i nie uregulowały płatności swoim kontrahentom.

Intermarche reaguje

Na obecnym etapie, SCA Intermarche potwierdziło, że spółka otrzymała już wezwanie prezesa UOKiK.

– Pracujemy nad przygotowaniem wyczerpujących odpowiedzi na kwestie zawarte w wezwaniu. W wyznaczonym terminie przekażemy je do UOKiK. Dołożymy też wszelkich starań, aby w toku postępowania wszystkie jego aspekty zostały wyjaśnione – podaje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji w Grupie Muszkieterów.

Dodajmy, że UOKiK wysłał już analogiczne wezwania do pozostałych trzech sieci, czyli: Auchan Polska, Eurocash, Makro Cash and Carry Polska.

UOKIK wyjaśnił też, że większość ze 100 skontrolowanych wcześniej podmiotów w toku postępowania UOKiK wypłaciła zaległe pieniądze dostawcom i usunęła kwestionowane zapisy z polityk handlowych oraz zawartych kontraktów. Nie uczyniły tego wymienione koncerny stąd kolejne działania urzędników. Do sprawy z pewnością powrócimy.
Więcej informacji na temat kontroli UOKiK w artykule pt.: „Nie chcą płacić rolnikom? To zapłacą kary” (publ. 16 lipca 2020 r.) ,

Tekst przygotował: Robert Gorczyński 
Źródło i foto: SCA Intermarche

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,212FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły