wtorek, 2 marca, 2021

Cedrob wykupił część Zakładów Mięsnych Henryk Kania

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Syndyk masy upadłościowej Zakładów Mięsnych Henryk Kania za 100 milionów złotych sprzedał firmie Cedrob S.A. zorganizowaną część tego przedsiębiorstwa.

Goczałkowice, Pszczyna i Ćwiklice

Cedrob stał się więc właścicielem zakładów przetwórstwa mięsa w Goczałkowicach-Zdroju, Pszczynie i Ćwiklicach. Transakcja obejmuje także prawa leasingu operacyjnego zakładu rozbioru i przetwórstwa w Mokrsku wraz z oczyszczalnią ścieków i m.in. tzw. wartości niematerialne i prawne zakładów.

Aktywa a nie zobowiązania

Do sprzedanych aktywów nie zaliczają się natomiast  zobowiązania, wierzytelności oraz dokumentacja księgowa ZM Henryk Kania. Warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa zostały zatwierdzone przez Sąd Rejonowy w Katowicach już w czerwcu br.

Nieprawidłowości i upadek

Dodajmy, że w 2019 roku prokuratura wykryła nieprawidłowości w finansowaniu ZM Henryk Kania. Wykryto m.in. wystawianie pustych faktur. Natomiast za głównym akcjonariuszem i byłym prezesem upadłych Zakładów Mięsnych Henryk Kania wystawiono list gończy. Wcześniej zakłady zajmowały się produkcją wielu popularnych produktów mięsnych.

Grupa Kapitałowa Cedrob

Nowy właściciel zorganizowanej części ZM Henryk Kania – Grupa Kapitałowa Cedrob składa się natomiast z następujących spółek: Cedrob S.A. (charakteryzowanej jako największy w Polsce producent mięsa drobiowego), Gobarto S.A. (producent trzody chlewnej), Zakładów Mięsnych Silesia S.A. (producent wędlin) i Cedrob Passau GmbH – spółka działająca na rynku niemieckim.


Źródło: portale spółek Cedrob S,A. i ZM Henryk Kania.
Foto: www.grupacedrob.pl/

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły