niedziela, 20 czerwca, 2021

Bubel i gniot! W Senacie trwają dyskusje o ustawie, podczas gdy w Warszawie trwają protesty rolników

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W Warszawie zebrało się po pierwszych szacunkach blisko 70 tys rolników, protestujących przeciwko zmianom zapisów w ustawie o ochronie zwierząt, tak zwanej „Piątki Kaczyńskiego”. Czy manifestacje rolników poskutkują odrzuceniem ustawy przez Senat?

Protest rolników w Warszawie

Mimo wczorajszego wystąpienia Premiera Morawickiego i Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy obiecujących złagodzenie zmian w ustawie rolnicy udali się do stolicy, by głośno manifestować swój sprzeciw wobec godzącej w ich interesy ustawy. Jest to wyraźny sprzeciw rolników, którzy nie zgadzają się z tak rygorystycznymi zmianami, które bezpośrednio narażą ich na utratę dorobku życia.

W tym samym czasie trwa 16. posiedzenie Senatu RP X kadencji. Senatorowie dyskutują na temat zgłoszonych zmian i poprawek do ustawy o ochronie zwierząt. Podnosi się pod wątpliwość proces prac Sejmu i ogromny chaos podczas prac komisji rolnictwa.

Bubel, gniot, pogwałcenie procesu legislacyjnego

Senatorowie Libicki i Komarnicki wprost nazwali przedłożoną przez sejm ustawę gniotem obnażając szereg absurdów i niedopracowania prawa przez ustawodawców. Ustawa jest wątpliwa co do równości praw wobec różnych przedsiębiorców i gałęzi produkcji.

Zapaść w budżecie – obietnice gruszek na wierzbie

Mówi się także o zapaści budżetu – 109 miliardów zł deficytu w budżecie państwa to kwota, która poraża. Wobec zapaści gospodarki spowodowanej pandemią COVID-19 obiecuje się rolnikom i przedsiębiorcom wypłaty odszkodowań z tytułu strat, jakie spotkają całą branżę po wprowadzeniu dyskutowanych zmian. Nie ma jednak dokładnych i wprost zapisów co do wielkości i trybu wypłacania tych odszkodowań. Co najistotniejsze – pojawia się pytanie czy stać Państwo na wypłatę tak ogromnych rekompensat?

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Krajowe Dni Pola i AGRO-TECH 2021 w Minikowie wystartowały!

Krajowe Dni Pola 2021 ponownie wróciły do Minikowa. Dziś oficjalnie wystartowała ta największa impreza polowa prezentująca ponad 500 odmian roślin uprawnych wysianych na poletkach...

Zrównoważone rolnictwo chroni klimat i gwarantuje wyższe plony

Jak zapobiec zmianom klimatu, które z roku na rok coraz bardziej dają się we znaki? Jedną z praktyk rzucająca cień nadziei na poprawę dobrostanu...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły