wtorek, 2 marca, 2021

BREXIT: Brak umowy rolno-spożywczej pogłębia niepewność

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Negocjacje dotyczące funkcjonowania łańcucha rolno-spożywczego zmierzają w dobrym kierunku. Jednak nadal brak jasnych informacji na jakiej zasadzie ma funkcjonować umowa między Unią a Wielką Brytanią.

W liście przedstawionym przez COPA-COGECA możemy przeczytać, że nastroje organizacji napawają nadzieją na dobre potoczenie się spraw dot. polityki rolno spożywczej. Jednak wciąż istnieje wiele nieścisłości, dlatego COPA COGECA wezwała KE do uważnego rozważenia wpływu Brexitu na europejski sektor rolno-spożywczy i do dopilnowania szybkiej finalizacji 5 miliardów euro przeznaczonych na straty z nim związane.

Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych środków. UE musi podjąć kroki dotyczące finansowania strukturalnego i dostosowawczego dostępnego dla sektora rolno-spożywczego (spoza budżetu WPR).

“Zwracamy się z prośbą o jak najszybsze przedstawienie regulacji aby łańcuch rolno-spożywczy mógł nadal funkcjonować i zapewniać dostępność bezpiecznej i przystępnej cenowo żywności dla konsumentów.”- czytamy w liście otwartym.

Zauważmy, że firmy z sektora spożywczego i rolniczego są pod silnym naciskiem Covid-19. Brak jasnych deklaracji w sprawie handlu z Wielką Brytanią wywiera ogromny niepokój i rodzi pytanie o przyszłość wielu miejsc pracy . Miejmy nadzieję, że kolejny szczyt przyniesie zadowalające wieści dla sektora rolniczo- spożywczego.

Maria Chmal
źródło:https://copa-cogeca.eu/

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły