czwartek, 4 marca, 2021

Blisko 3 miliony świń i krów będzie utrzymywanych w zwiększonym standardzie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minął właśnie rok od ogłoszenia programu „Dobrostan zwierząt”, czyli nowego rodzaju pomocy finansowej realizowanej w ramach PROW 2014-2020. Celem wsparcia jest poprawa warunków chowu zwierząt gospodarskich. Wnioski w ramach obecnego – pierwszego naboru zgłosiło ponad 42 tys. hodowców krów i trzody chlewnej.

Ponad 220 milionów złotych

Nabór odbywał się od 15 marca do 15 czerwca 2020 r. Rolnicy ubiegający się o wsparcie zadeklarowali, że w podwyższonym standardzie utrzymywać będą łącznie blisko 3 mln świń i krów. Natomiast ogólna kwota o jaką wnioskują wynosi ponad 220 mln zł.

Instytucja wdrażająca – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakłada, że wypłata płatności dobrostanowych rozpocznie się 1 grudnia 2020 r.

Jakie są stawki?

Przypomnijmy: roczne stawki pomocy wynoszą: 301 zł na lochę (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 24 zł na tucznika (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 185 zł na krowę mleczną (za wypas w sezonie pastwiskowym), 595 zł na krowę mleczną (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 329 zł na krowę mamkę (za dostęp do wybiegów poza sezonem pastwiskowym).

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły