niedziela, 7 marca, 2021

Będzie pomoc dla rolników, którzy ucierpieli z powodu COVID-19. Znamy szczegóły!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Dziś Rząd zaakceptował uchwałę w sprawie przyjęcia projektu zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którą przygotował i przedłożył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zmiana polega na wprowadzeniu do PROW nowego działania pn.: „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników i MŚP szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19.” Pomoc przeznaczona będzie dla rolników, którzy ponieśli straty finansowe w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.

Ponad 273 miliony euro

Nowe działanie będzie jednorazowym i nadzwyczajnym mechanizmem wsparcia, będącym odpowiedzią na problemy związane z płynnością finansową rolników i zachowaniem ciągłości działalności rolniczej. Wsparcie przeznaczone będzie dla gospodarstw prowadzących produkcję w sektorach, które w największym stopniu zostały dotknięte skutkami COVID-19.

Pomoc dla hodowców

Pomoc otrzymają rolnicy – hodowcy: bydła mięsnego, krów (mleko), trzody chlewnej, owiec, kóz, drobiu rzeźnego i nieśnego oraz uprawiający rośliny ozdobne.

Pomoc będzie miała formę ryczałtu wypłacanego w zależności od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej i ma na celu częściową rekompensatę utraconego dochodu, w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19.

Na nowe działanie zostanie przeznaczone 273,4 mln euro.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. O dalszych szczegółach dotyczących wsparcia i możliwości udziału informować będziemy na bieżąco.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły