czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Będzie nowa ,,Piątka Kaczyńskiego”?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jeśli nie będzie rozmów będą protesty – zapowiada Jacek Zarzecki Prezes PZHiPBM

Do pojawiających się w mediach zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości dotyczących prac nad tzw.: „Nową Piątką Kaczyńskiego”, czyli nad kolejną odsłoną nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt odniósł się Jacek Zarzecki, Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego:

– Jeżeli w nowym projekcie, nad którym zamierza pracować Prawo i Sprawiedliwość znajdą się zapisy zakazujące uboju religijnego bydła na eksport to niech nikt nie spodziewa się, że protesty rolników zostaną przerwane. Chodzi o przyszłość   ponad 350 tysięcy gospodarstw rolnych utrzymujących bydło.

Jesteśmy otwarci na znakowanie mięsa pochodzącego z uboju halal – koszer, wprowadzenia rejestru ubojów religijnych, wzmocnienie nadzoru nad dobrostanem. Apeluję jednak do rządzących: Rozmawiajcie z nami a nie stawiajcie pod ścianą, bo to droga donikąd!

Protesty i Konstytucja

Jacek Zarzecki dodał również, że protestujący rolnicy nie zamierzają obalać rządu lecz walczą z zapisami nowelizacji ustawy. Natomiast osobom niepogodzonym z obecnym stanem rzeczy, Jacek Zarzecki przypomniał o zapisach Konstytucji RP i możliwościach legalnego skrócenia kadencji parlamentu.

Nowelizacja w sejmowej zamrażarce

Przypomnijmy: na obecnym etapie wcześniejsza wersja tzw. „Piątki Kaczyńskiego” trafiła do tzw. sejmowej zamrażarki. Natomiast Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o tym, że rozważane jest złożenie nowego projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Dodał, że ewentualny nowy projekt zawierałby cześć przyjętych w Senacie poprawek do nowelizacji. Nowa propozycja ma zostać opracowana w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Źródło/fot: Profil Jacka Zarzeckiego FB

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły