czwartek, 30 maja, 2024
spot_imgspot_img

Gastro Stypa w Bydgoszczy i pogrzeb polskiego rolnictwa

spot_img

Wczoraj (29.10) na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się protest pod hasłem „Gastro Stypa”. Połączone siły bydgoskich restauratorów oraz rolników z województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowały wymowną w swojej symbolice stypę zależnych od siebie branż.

Na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy pojawił się długi, 72-metrowy stół przykryty czarnym obrusem i zastawiony pustymi talerzami. Nie ma gastronomii bez rolnictwa oraz rolnictwa bez gastronomii – to hasło przewodnie całego wydarzenia. Ograniczenia wprowadzone przez rząd oraz brak konkretnej pomocy dla branży gastronomicznej powoduje, że wiele restauracji jest na granicy zamknięcia.

W żałobnym przemarszu wniesiono również trumnę symbolizującą pogrzeb polskiego rolnictwa. W ten sposób po raz kolejny już rolnicy z Kujaw chcą podkreślić szkodliwą dla polskich gospodarstw politykę rządu. Domagają się całkowitego odrzucenia tzw. 5 dla zwierząt.

Polska gastronomia bazuje na wysokiej jakości produktach pochodzących z polskich gospodarstw. Działania prowadzące do likwidacji gospodarstw ograniczają restauratorom dostęp do dobrej żywności.

Jakub Kalitowski z Inicjatywy Rolniczej przekazał restauratorom symboliczny kosz z plonami. – Jesteśmy tu dlatego, że rząd dopadł nas tak samo jak was. Pamiętajcie, że jesteśmy z wami – mówił uczestnik protestu.

Nie ma dobrej gastronomii bez rolników. Wspieramy się i jesteśmy razem – mówił Marcin Szukaj, jeden z najbardziej rozpoznawalnych restauratorów w Bydgoszczy.

https://www.facebook.com/magazynrolniczy/videos/662254534475921

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x