poniedziałek, 8 marca, 2021

Będzie chłodniej i wietrznie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wreszcie zrobiło się ciepło. Niż znad Laponii już jutro znajdzie się nad Ukrainą i tam przyniesie solidne opady deszczu do nawet 15-30 mm.

Noc ciepła. Od 3-5 stopni na samej północy, 5-7 stopni na zachodzie i w centrum do 8-10 stopni od Podlasia po Mazowsze i Górny Śląsk. Najcieplej, bo nie mniej niż 10-13 stopni w Małopolsce, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Noc z dużą ilością chmur z możliwymi burzami na wschodzie i południu Podlasia oraz na północy Lubelszczyzny. Przelotne opady pojawią się również wzdłuż zachodniego wybrzeża. Nad ranem chmury burzowe rozrastać się będą na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce, południu, wschodzie i zachodzie Świętokrzyskiego, Opolszczyźnie i Górnym Śląsku, południu województwa łódzkiego.

W tych regionach przed południem powstanie sporo przelotnych opadów i burz. Deszcz w ilości 5-15 mm spadnie na cały obszar Bieszczad. Im wyżej tym opady będą bardziej lokalne w ilości 1-13 mm deszczu. Jest szansa, że deszcz spadnie na większość Roztocza i wschodu Lubelszczyzny- dziś wydaje się, że to okolica Terespola otrzyma najwięcej deszczu.

Przed południem jakieś niewielkie do 1-2 mm przelotne opady mogą pojawić się na Dolnym Śląsku- szczególnie na południu i wschodzie regionu. Pod wieczór wszystkie opady wycofają się nad Słowację i Ukrainę.

Zrobi się chłodniej. Od Suwalszczyzny po Kaszuby około 9-11 stopni. Od Podlasia po Mazowsze, Kujawy, Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie 11-13 stopni. Na południu i wschodzie przed opadami około 12-17 stopni- zaś po opadach spadek temperatury do 6-9 stopni.

Wiatr powieje znacznie mocniej- jak to podczas frontu.

Na południu i wschodzie, gdzie w wielu regionach popada powieje do 25-45 km/h, podczas burz do 65 km/h.

Na pozostałym obszarze dmuchnie nam do 50-60 km/h- na otwartych polach pojawią się zamiecie piaskowe.

Zadajecie mi wiele pytań czy te rewelacje opadowe w przyszłym tygodniu mogą się sprawdzić. Na to pytanie chciałbym odpowiedzieć w niedzielę w prognozie pogody.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły