niedziela, 20 czerwca, 2021

Anna Gembicka nowym Sekretarzem Stanu w MRiRW

-REKLAMA-
-REKLAMA-

29 letnia Anna Gembicka Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa

Po nominacji Grzegorza Pudy na Stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwa obsadzanie najwyższych stanowisk w resorcie.

Wczoraj (20 października br.) na stanowisko Sekretarza Stanu powołano Annę Gembicką. Nowa sekretarz mimo młodego wieku – 29 lat – pełniła już wcześniej szereg funkcji w ministerialno-rządowej strukturze.
Była Sekretarzem Premiera Mateusza Morawieckiego, a wcześniej doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pracowała także w Ministerstwie Rozwoju.
Anna Gembicka pełniła również funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju.
Natomiast od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. była Podsekretarzem Stanu w zrestrukturyzowanym Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Ponadto, w wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP.

Dodajmy, że od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r. była też Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Bardzo szeroki zakres zadań

W nowej roli Anna Gembicka zajmie się m.in.: określaniem  zadań i nadzorem nad pracami Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departamentu Klimatu i Środowiska oraz Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych. A także nadzorem nad działalnością

Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych,

Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych,

Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w sprawach dotyczących prac Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departamentu Klimatu i Środowiska oraz Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych.

Nadzorować będzie również funkcjonowanie Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej,Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.


Źródło i foto: MRiRW

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Krajowe Dni Pola i AGRO-TECH 2021 w Minikowie wystartowały!

Krajowe Dni Pola 2021 ponownie wróciły do Minikowa. Dziś oficjalnie wystartowała ta największa impreza polowa prezentująca ponad 500 odmian roślin uprawnych wysianych na poletkach...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły