czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Anna Gembicka nowym Sekretarzem Stanu w MRiRW

-REKLAMA-
-REKLAMA-

29 letnia Anna Gembicka Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa

Po nominacji Grzegorza Pudy na Stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwa obsadzanie najwyższych stanowisk w resorcie.

Wczoraj (20 października br.) na stanowisko Sekretarza Stanu powołano Annę Gembicką. Nowa sekretarz mimo młodego wieku – 29 lat – pełniła już wcześniej szereg funkcji w ministerialno-rządowej strukturze.
Była Sekretarzem Premiera Mateusza Morawieckiego, a wcześniej doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pracowała także w Ministerstwie Rozwoju.
Anna Gembicka pełniła również funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju.
Natomiast od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. była Podsekretarzem Stanu w zrestrukturyzowanym Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Ponadto, w wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP.

Dodajmy, że od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r. była też Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Bardzo szeroki zakres zadań

W nowej roli Anna Gembicka zajmie się m.in.: określaniem  zadań i nadzorem nad pracami Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departamentu Klimatu i Środowiska oraz Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych. A także nadzorem nad działalnością

Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych,

Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych,

Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w sprawach dotyczących prac Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departamentu Klimatu i Środowiska oraz Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych.

Nadzorować będzie również funkcjonowanie Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej,Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.


Źródło i foto: MRiRW

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Najcieplejszy dzień lutego w historii

Jeszcze tydzień temu panowała prawdziwa zima z dużym mrozem i śniegiem. Tymczasem dziś padł rekord temperatury dla lutego. W Makowie Podhalańskim odnotowano o godzinie...

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Grupa Azoty S.A. na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu!

Porozumienie w sprawie wspólnych działań w ramach projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii” podpisali Witold Kozłowski - Marszałek...

Śledź nas

21,175FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły