poniedziałek, 1 marca, 2021

50-lecie Szkoły Rolniczej w Sierakowie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wczoraj gościliśmy w Zespole Szkół Rolniczych w Sierakowie, która obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji przed szkołą odsłonięto pamiątkową tablicę. Obok kamienia z tablicą jako symbol rolnictwa wyeksponowano zabytkowy pług.

 

Pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami takiej pamiątki byli uczniowie: Eryk Czapczyński, Dawid Wansorra, Miłosz Jarysz, Dawid Bandurowicz oraz Michał Misiewicz.

Wszystkich zaproszonych gości po staropolsku witali uczniowie – chlebem i solą. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz miasta i gminy Sieraków Witold Maciołek oraz absolwenci szkoły Mieczysław Trafis, Edward Pertek, Tomasz Ajchler, Szymon Kamiński, Zofia Pucek-Mądry.

Podczas uroczystości został przeprowadzony konkurs wiedzy rolniczej. W komisji konkursowej zasiedli tacy specjaliści jak Wojciech Szychowiak i Leongina Grotowska oraz przedstawiciel uczniów. W uroczystości udział wzięły również firmy z branży rolniczej, które chętnie przedstawiły swoją ofertę. Był to również czas na spotkania i rozmów z absolwentami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, a szkole życzymy wielu lat sukcesów w dalszej edukacji specjalistów w branży rolniczej.

  

 

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły