wtorek, 9 marca, 2021

W środę na niebie sporo chmur [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Najbliższej nocy z północy na południe przemieszczał się będzie front z całkowitym zachmurzeniem i drobnymi opadami mżawki od Kujaw po Podlasie. W centrum pogodnie do wieczora, potem niebo się zachmurzy. Na południu kraju chmury frontowe dotrą w okolicy północy. W górach nad ranem drobny opad śniegu.

Do północy na południu chwyci mróz do -8/-4 stopni. Do rana temperatura dzięki zachmurzeniu wzrośnie do -3/0 stopni. W centrum i na wschodzie nad ranem około 1-2 stopni powyżej zera. Na zachodzie i północy nie mniej niż 2-4 stopnie a na wybrzeżu nawet 5-6 stopni.

Przed południem drobne opady mżawki będą występować miejscami od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i Lubelszczyznę. Po południu w wyżej wymienionych województwach opady zanikną przesuwając się na południe, gdzie dodatkowo możliwe są opady deszczu ze śniegiem a w górach śniegu w ilości 2-4 centymetrów/12 godzin.

Z rana na Podhalu a po południu na północy możliwe będą rozpogodzenia.

Termometry wskażą przeważnie 2-3 stopnie powyżej zera na wschodzie i w centrum do 4 stopni od Warmii po Kujawy, Ziemię Lubuską i powyżej 5-7 stopni na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Na południu kraju po mroźnym poranku temperatura podniesie się do maksymalnie 1-2 stopni. Na Podhalu niewielki  mróz do -1/-2 stopni.

W Polsce nadal sucho, tymczasem na południowym wschodzie Francji przez noc spadło ponad 150 mm deszczu, doprowadzajac do licznych powodzi. Nadal mocno pada na wschodzie Hiszpanii.

Wiatr pozostanie umiarkowany.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły