środa, 28 lipca, 2021

Kary za utrzymanie czystości?

-REKLAMA-spot_img

Współczesne metody gospodarowania, szczególnie hodowli zwierząt wymagają spełnienia wielu wymogów dotyczących zasad higieny i utrzymania właściwego stanu obiektów inwentarskich. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta a rolnik może stanąć przed sądem. Dlaczego?

IOŚ kwestionuje preparaty 

Okazuje się bowiem, że Główna Inspekcja Ochrony Środowiska dość często kieruje do sądu sprawy dotyczące stosowania przez rolników środków do dezynfekcji obiektów inwentarskich. Temat ten wypłynął m.in. podczas internetowych webinariów dotyczących nowej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2022-2027. Rolnicy sygnalizowali np., że kwestionowane jest stosowanie środka VIRKON do dezynfekcji podłóg szczelinowych w budynkach inwentarskich.

Posłowie pytają Ministra Pudę

W związku z powyższym do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy wpłynęła poselska interpelacja z pytaniem o to czy resort ustanowił wykaz środków do dezynfekcji budynków inwentarskich, zgodnych z wymaganiami środowiskowymi? Posłowie pytają też jakiego rodzaju środki dezynfekcyjne powinny być stosowane do dezynfekcji podłóg szczelinowych w obiektach inwentarskich: chlewniach, oborach, kurnikach tak aby rolnicy nie byli narażeni na sankcje ze strony służb ochrony środowiska? Póki co Minister nie ustosunkował się do sprawy. 
 
Źródła: Kancelaria Sejmu RP
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły