czwartek, 22 lutego, 2024

Zmiany w programie azotowym. Ruszyły konsultacje społeczne!

spot_img

MRIRW zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, tzw. programu azotanowego. Co dokładnie ma być tematem rozmów?

Szczegóły aktualizacji programu azotanowego

Jak informuje Ministerstwo, przedmiotem spotkań będą m.in. dwie kluczowe zmiany w projekcie aktualizacji programu azotanowego:

  • elastyczny termin nawożenia;
  • zmiany w sposobie obliczania dawek nawozów.

Dodatkowo mają zostać przedstawione informacje dotyczące zakresu projektu aktualizacji programu azotanowego oraz jego zmian, a także wyniki oceny oddziaływania na środowisko ujęte w „Prognozie oddziaływania na środowisko”.

Do udziału w konsultacjach zaproszeni są wszyscy rolnicy, organizacje rolnicze i doradcy rolni. W ramach konsultacji odbędą się spotkania oraz konferencja podsumowująca. 

Terminy spotkań i konferencji 

Spotkania odbywać się będą w formule online, po wcześniejszej rejestracji za pomocą dedykowanego dla każdego ze spotkań formularza. W celu zapewnienia możliwości udziału w spotkaniach tematycznych dla każdego z tematów zaplanowało przeprowadzenie spotkań w dwóch terminach do wyboru:

1.Terminy spotkań nt. „Elastyczny termin nawożenia”:

2.Terminy spotkań nt. „Obliczenia dawek nawozów”:

3.Termin spotkania nt. „Podsumowanie procesu konsultacji”:

Zasady udziału

Udział w spotkaniach konsultacyjnych online jest bezpłatny, po dokonaniu rejestracji pod dedykowanym linkiem. Szczegółowe informacje nt. konsultacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury.

źródło: MRIRW
Zdj: pixabay

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x