piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zmiany w aplikacji eWniosekPlus w zakresie normy GAEC8. Co warto wiedzieć?

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wprowadza istotne modyfikacje w aplikacji eWniosekPlus w kontekście przewidywanego zniesienia od roku 2024 warunków związanych z normą GAEC8. Jakie implikacje niosą te zmiany dla użytkowników?

Wnioski z błędem?ARiMR uspokaja

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż w związku z planowanym zniesieniem od 2024 roku warunku spełnienia normy GAEC8 w zakresie obowiązku przeznaczenia co najmniej 4% powierzchni gruntów ornych na obszary lub obiekty nieprodukcyjne, trwają prace nad dostosowaniem aplikacji eWniosekPlus do nowych zasad obsługi wniosku.

Mając na uwadze powyższe ARiMR informuje, iż został wyłączony i nie wyświetla się błąd o braku deklaracji 4% na potrzeby realizacji normy GAEC8 podczas obsługi wniosku. Przedmiotowa sytuacja nie jest związana z błędną obsługą w aplikacji eWniosekPlus ale pracami dostosowawczymi.

Jednocześnie podkreślić należy, że dla wniosków wysłanych z błędem dotyczącym niespełnienia normy GAEC8przedmiotowy błąd nie będzie uwzględniany przy dalszej obsłudze wniosku o przyznanie płatności na kampanię 2024 i nie będzie skutkować żadnymi pomniejszeniami płatności.

Dodatkowe informacje będą udostępniane w miarę postępu prac.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x