środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zmarł Walter Krone

spot_img

3 stycznia 2021 r. w wieku 79 lat po długiej i poważnej chorobie zmarł Walter Krone. Do najważniejszych osiągnięć W. Krone zaliczyć należy jego pracę na stanowisku dyrektora zarządzającego hurtowni Krone w latach 1977–2011, kiedy to dokonał on m.in. koncentracji wyłącznej sprzedaży różnych marek premium. Oprócz marki Krone byli to renomowani producenci maszyn rolniczych, tacy jak: John Deere, Lemken, Rauch i Grimme. 

Dzięki tej strategii sprzedaż hurtowa Krone systematycznie rosła, a między 1977 a 2000 osiągnęła prawie czterokrotny wzrost przychodów. Innym pionierskim pomysłem Waltera Krone było uruchomienie wewnętrznej wystawy koncernu LVD Krone w Spelle, pomyślanej jako regionalne wydarzenie dla rolników, usługodawców oraz  producentów sprzętu rolniczego. Walter Krone zarządzał też spółką zależną koncernu: Krone France w Montataire. Do końca swej zawodowej aktywności i po przejściu na emeryturę W. Krone angażował się w kampanie promocyjne firmy. Z zawodu był dyplomowanym inżynierem mechanikiem. 

Źródło i foto: LVD Krone

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x