poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Zdrowie roślin i bezpieczeństwo produktu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

spot_img

W dniach 22-24 września  w Centrum Kongresowym w Lublinie odbędzie się konferencja pod hasłem „Bioprotection  –  global plant health ang product safety”. Co ważne z racji pandemii koronawirusa, konferencja będzie odbywała się w formule hybrydowej, zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Wszyscy Ci, którzy z różnych względów nie mogą w niej uczestniczyć osobiście, mogą skorzystać z wersji on-line. Warto zarejestrować swój udział jak najszybciej, ponieważ jedynie 130 artykułów naukowych zgłoszonych jako pierwsze zostanie opublikowane  w czasopiśmie naukowym bez opłat.

 Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Żyjemy w czasach nowych wyzwań związanych z produkcją żywności, na którą wliczają się zdrowie roślin, biologiczna ochrona, zmiany klimatu i degradacja środowiska, jak również zagrożenia związane ze zdrowiem ludzi. Wyzwania te dotyczą nie tylko produkcji rolniczej, ale również badań podstawowych i stosowanych oraz edukacji. Dlatego też, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza naukowców, studentów, przedstawicieli biznesu i instytucji państwowych oraz rolników na konferencję, na których zostaną przedstawione nowe pomysły oraz wyniki badań, które pomogą dostosować się do wyzwań, przed jakimi stoi dzisiejsze rolnictwo. Organizatorzy konferencji „Bioprotecion – Global Plant Health And Product Safety” wierzą w to, że wydarzenie będzie okazją do zawarcia nowych relacji, jak również inspiracją do wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

Konferencja otrzymała finansowe wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkodnictwa Wyższego, dzięki czemu wybrane artykuły będą opublikowane i dostępne bezpłatnie na stronie konferencji na stronie up.lublin.pl/bioprotection – Publication of articles

Magazyn rolniczy Agro Profil ma zaszczyt być patronem medialnym wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, na których będą relacje z tych wydarzeń.

Więcej na stronie  Bioprotection (up.lublin.pl)

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x