niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Zaprawy nasienne pochodzenia naturalnego już na ponad 10 milionach hektarów w Europie

spot_img

Według Corteva Agrisciencce innowacyjne zaprawy nasienne pochodzenia naturalnego Lumidapt® oraz Lumibio Kelta (stymulator opracowany przez Marrone Bio Innovations, spółkę zależną Pro Farm Technologies) zastosowano na ponad 10 milionach hektarów w Europie. W sezonie 2021 zaprawy te zostały użyte w odmianach nasion kukurydzy, rzepaku ozimego, a także słonecznika marki Pioneer®. Jak informuje spółka, znacznie przyspiesza działania by sprostać rosnącemu zapotrzebowania na produkty pochodzenia naturalnego.

Zaprawy nasienne pochodzenia naturalnego

Ja podkreśla Andre Negreiros, lider ds. technologii zaprawiania nasion w Corteva Agrisceince na Europę, stymulatory wzrostu i rozwoju roślin pochodzenia naturalnego stanowią dla rolników unikalną możliwość prowadzenia upraw w taki sposób, żeby zapewnić efektywność produkcji rolnej przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.  „Jesteśmy dumni, że rozwiązanie zostało przyjęte w całej Europie i że przyczyniamy się do rozwoju bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych. To pierwszy raz, kiedy widzimy tak szerokie zastosowanie tego rodzaju technologii, zapewniającej rolnikom doskonałą wydajność i świetnie rezultaty”- dodaje.

Natomiast Monica Sorribas, lider ds. marketingu w Corteva Agriscience na Europę podkreśla, że firma kontynuuje wprowadzanie innowacji, które pomogą zwiększyć rentowność gospodarstw rolnych. Rozwiązania te mają za zadanie ułatwienie rolnikom prowadzania zrównoważonych praktyk rolniczych zgodnie  z oczekiwaniami konsumentów i celami firmy Corteva związanymi z równoważonego rozwoju do 2030 roku. 

Zaprawy nasienne pochodzenia naturalnego „Lumidapt® i Lumibio Kelta umożliwiają roślinom lepszy start wegetacji, wzmacniają system korzeniowy, zapewniają wcześniejsze wschody i większy wigor młodych roślin” – kontynuuje Monika Sorribas. „Produkty pochodzenia naturalnego są również wolne od mikrodrobin plastiku i zmniejszają wpływ rolnictwa na środowisko”.

Centrum technologii zaprawiania nasion

Corteva Agriscience kontynuuje budowę centrum technologii zaprawiania nasion (ang. Center of Seed Applied Technologies – CSAT) w południowo – zachodniej  Francji. Celem inwestycji jest dostarczanie rolnikom w Europie wysokiej jakości zapraw nasiennych, które zapewnią ochronę upraw już na starcie wegetacji i pomogą producentom rolnym uzyskać dobry plon. Nowy ośrodek ma działać jako laboratorium badawcze, centrum testowe i zakład produkcji zapraw nasiennych. Badania, formulacja, testy laboratoryjne i doświadczenia polowe oraz proces produkcji będą prowadzone zgodnie z rygorystycznymi normami i najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Ponadto, jeszcze w tym roku Corteva Agriscience wprowadzi na rynek nowe zaprawy nasienne dla zbóż YMPACT®. To rezultat umowy podpisanej z Pro Farm Technologies. Zgodnie z umową Corteva Agriscience będzie wprowadzać do sprzedaży nasienne zaprawy biologiczne, opracowane na bazie zastrzeżonej technologii Pro Farm. Celem tej współpracy jest udostępnienie europejskim hodowcom najlepszych narzędzi do stymulowania wzrostu  i poprawy zdrowotności roślin, których efektem ma być większy plon wyższej jakości.

Andre Negreiros dodaje: “Taki imponujący efekt jaki uzyskaliśmy z Lumidapt® i Lumibio Kelta jest możliwy dzięki silnej współpracy Corteva Agriscience z takimi innowacyjnymi spółkami jak Marrone Bio Innovations (MBII) i Pro Farm Technologies, a także dzięki naszym relacjom  z rolnikami w całej Europie.”

Ponadto, w ramach swojego zobowiązania wprowadzania zasad bardziej zrównoważonego rolnictwa, Corteva zawarła umowę z klauzulą wyłączności z firmą Eden Research. Kontrakt ten dotyczy zastosowania w zaprawach nasiennych Corteva rozwiązań Eden Research, wykorzystujących mikrokapsułki Sustaine™, które są naturalnymi, niezawierającymi plastiku, biodegradowalnymi mikrosferami pochodzącymi z drożdży.

W Polsce Corteva od lat stosuje z powodzeniem stymulator wzrostu Lumibio Kelta na nasionach marki Pioneer. Produkt ten pod marką Lunidapt® znajduje się w ofercie sprzedażowej, tak samo jak wspominany wyżej nowy produkt o nazwie YMPACT®.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x