sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Zablokowano ciągniki John Deere o wartości 5 mln dolarów, skradzione przez Rosjan z Melitopolu  

spot_img

Jak donosi CNN, rosyjskie oddziały w okupowanym Melitopolu zrabowały cały sprzęt od jednego z dilerów maszyn rolniczych, po czym przetransportowano go do Czeczeni. Po przebyciu ponad 1100 km grabieżców czekała niemiła niespodzianka, ponieważ transportowane maszyny stały się bezużyteczne ze względu na zdalnie założoną blokadę.

Trudno nie zauważyć że rosyjskie wojska prowadzą rabunki w sposób wręcz zorganizowany, łupem pada zazwyczaj sprzęt rolniczy, zboża oraz materiały budowlane. Jak podaje Wiceminister rolnictwa Ukrainy, Rosja zrabowała już kilkaset tysięcy ton zboża na okupowanych terenach, a do tego istnieją obawy o kolejne 1,5mln ton ziarna znajdującego się w magazynach.

Emil Lemański
Emil Lemański
Z rolnictwem jestem związany praktycznie od zawsze. Wraz z ojcem prowadzę gospodarstwo rolne w zachodniej Wielkopolsce nastawione na produkcję bydła mięsnego oraz trzody chlewnej. Ukończyłem inżynierię rolniczą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W redakcji Agro Profil piszę artykuły związane z techniką rolniczą oraz tworzę reportaże filmowe.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x