czwartek, 16 września, 2021
spot_img

Wznowiono zasiłek opiekuńczy

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Od 18 do 31 stycznia 2021 r. wznowiono uprawnienia do zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci ze żłobków, przedszkoli albo uczniów szkół.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły, co wymaga sprawowania opieki nad:

– dzieckiem w wieku do 8 lat,

– dzieckiem z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w wieku do 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zamknięcia lub ograniczenia

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku, gdy placówki są w sposób ciągły zamknięte ze względu na COVID-19, a także  w sytuacji gdy placówka, która wznowiła naukę albo opiekę stacjonarną, została ponownie zamknięta, lub gdy jej funkcjonowanie, mimo, że jest otwarta zostało ograniczone ze względu na nieprzewidziane zamknięcie klasy, oddziału. A więc w przypadku gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi albo osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami.

Źródło: KRUS
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
564ObserwującyObserwuj
8,400SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x