Regulator wzrostu WINDSAR 250 EC to nowość w ofercie CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin. Ten uniwersalny środek, który posiada rejestrację w podstawowych gatunkach zbóż, jest elastyczny w stosowaniu dzięki długiemu okresowi aplikacji oraz bardzo ekonomiczny – ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu!
WINDSAR 250 EC to regulator wzrostu i rozwoju roślin w formie płynnego koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, zawierający substancję aktywną – trineksapak etylu (250 g/l). Środek działa systemicznie i jest pobierany głównie przez liście i źdźbła zbóż, a następnie przenoszony do tkanek merystematycznych, zapobiegając nadmiernemu wydłużaniu się międzywęźli. Nie powoduje redukcji długości korzeni i masy rośliny, a skrócenie i usztywnienie źdźbeł zbóż zapobiega wyleganiu łanu.
Nowy regulator wzrostu w ofercie CIECH Sarzyna charakteryzuje się szerokim zakresem stosowania, wspierając rozwój pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, żyta ozimego, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego oraz owsa siewnego. Dzięki długiemu okresowi aplikacji jest elastyczny w stosowaniu. WINDSAR 250 EC to środek ekonomiczny, który ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu. WINDSAR 250 EC w zbożach jarych można stosować w dawce 0,4 l/ha, natomiast w zbożach ozimych od 0,3 do 0,6 l/ha. Należy pamiętać o tym, że konkretna dawka produktu dla poszczególnych gatunków zbóż określona jest w etykiecie stosowania.
Intensywność działania środka zależy od fazy rozwojowej rośliny uprawnej, odmiany, stanowiska oraz warunków atmosferycznych. Najsilniejszemu skróceniu ulegają międzywęźla intensywnie wydłużające się w okresie stosowania środka. Warto wiedzieć, że odmiany genetycznie wysokie reagują na działanie środka silniejszym skróceniem międzywęźli. WINDSAR 250 EC zapobiega wyleganiu roślin uprawianych w technologiach intensywnych, z wysokim poziomem nawożenia azotowego – mówi Jacek Skwira, Dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie agro Grupy CIECH.
Więcej wartościowych porad na temat ochrony roślin uprawnych można znaleźć na stronie www.ciechagro.pl (m.in. w zakładkach „Porad eksperta” oraz „Atlas chwastów”) lub na kanale „CIECH Sarzyna” na portalu YouTube.