środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wenke i Xavier sprowadzą nam bardzo ciepłe powietrze [POGODA]

spot_img

W sobotę bardzo dużo słońca. Silny wiatr zwiększy odczucie chłodu.

Silny wiatr i wyż oznacza wiele pogodnych chwil. W sobotę od wschodu do zachodu słońca niebo w niemal całej Polsce będzie niemal zupełnie bezchmurne. Jedynie na Podlasiu, Mazurach, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie więcej chmur przy granicy z Bugiem całkowicie pochmurno. Temperatura jak na grudzień będzie wyjątkowo wysoka. O poranku odnotujemy około 0/3 stopni Celsjusza, nieco cieplej w regionach podgórskich- tam do nawet 10 stopni. W godzinach popołudniowych słupki rtęci wzrosną do 4/7 stopni Celsjusza w regionach pochmurnych, 9-10 stopni na przeważającym obszarze. Najcieplej od okolic Kalisza po Leszno, Legnicę, Wieluń, Opole, Kraków, Tarnów – tutaj do 12 stopni.

Niestety nisko święcące słońca wpłynie na dużą zawartość pary wodnej w powietrzu co w połączeniu z bardzo silnym wiatrem osiągającym w porywach 60 km/h znacząco obniży temperaturę odczuwalną. Przed świtem i po zmroku temperatura odczuwalna wyniesie około 10 stopni poniżej zera.

W ciągu dnia nieco się ociepli do około 4 stopni poniżej zera. W nocy z niedzieli na poniedziałek słupki rtęci nie spadną poniżej 5 stopni Celsjusza.

W grudniu tak wysokie temperatury zdarzają się bardzo rzadko.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x