sobota, 24 lutego, 2024

We wtorek w całej Polsce będzie pochmurno, wilgotno i chłodno

spot_img

Poniedziałkowy poranek w wielu regionach zachodniej, południowej, wschodniej i środkowej części kraju przyniósł spadki temperatury do zaledwie 3/6 stopni Celsjusza powyżej zera.

Wtorkowy poranek zapowiada się znacznie cieplej, za sprawą pochmurnemu niebu, które zatrzyma ciepło przy powierzchni Ziemi. I tak o poranku słupki rtęci spadną do najwyżej 10/13 stopni na wschodzie, południu i w centrum kraju, a nieco chłodniej na poziomie 7/10 stopni będzie na zachodzie i północy kraju.

Od samego rana sporo chmur z licznymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku. Około południa opady te ustaną i w zamian pojawią się na Lubelszczyźnie (szczególnie północ regionu) oraz na wschodzie, północy i w centrum Mazowsza. Opady te w ciągu dnia wędrować mają na Kujawy, północną Wielkopolskę i południowe Kaszuby.

Pokropić może miejscami również w innych regionach kraju.

Wiatr słaby, w wielu regionach niemal bezwietrznie.

Temperatura podniesie się do 13/16 stopni na wschodzie Mazowsza, północy i wschodzie Lubelszczyzny, Roztoczu oraz na południu Opolszczyzny i Dolnego Śląska, do 15/16 stopni na południu, północy i w centrum. Najcieplej na zachodzie- tutaj miejscami do 18 stopni Celsjusza.

Przymrozków w przeciągu 11 dni nie widać w ani jednym zakątku kraju, za wyjątkiem Gór i pogórza.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x