poniedziałek, 30 stycznia, 2023

We wtorek miejscami może popadać [POGODA]

-REKLAMA-spot_img

Poniedziałkowy ranek solidne opady deszczu przyniósł w Szwecji i Danii.

We wtorek miejscami może popadać.

Prognozy wystąpienia dokładnych miejsc wystąpienia opadów zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Wszystko wskazuje na to że już w nocy z poniedziałku na wtorek w wąskim pasie miejscami na Pomorzu Zachodnim, Kaszubach i na Warmii spadnie niewielki kilkuminutowy deszcz do 1-2 mm (to może być pas od Pasłęka po Kościerzynę, Miastko, Resko). Tam również noc będzie przeważnie pochmurna. Na pozostałym obszarze w nocy sporo przejaśnień, lecz gwieździstego nieba nie będzie.

Temperatura spadnie do 4-6 stopni. Na zachodzie około 7-8 stopni, zaś północ kraju (Warmia, Pomorze Gdańskie, Zachodnie, północ Wielkopolski i Kujaw) około 8-10 stopni.

Wtorkowe przedpołudnie suche w całym kraju. Jednak na północy będzie bardzo dużo chmur. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. W ciągu dnia sucho i słonecznie za pewnym wyjątkiem. Miejscami na Podlasiu, północy, wschodzie i centrum Mazowsza, północy Lubelszczyzny czy na południu Mazur wystąpi przelotny opad deszczu- raczej bez burz. Suma opadu może sięgnąć około 1-5 mm- największe szanse na taki opad są w okolicy Różanego Stoku, Hajnówki, Łomży, Kolna, Ostrołęki.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 19 stopni na północy kraju- tylko na wybrzeżu i północy Kaszub około 17-18 st, do 21-22 stopni na Podlasiu, północy Mazowsza, Mazurach, Warmii, 23 stopni na wschodzie, północnym zachodzie i w centrum, do 24-26 stopni na zachodzie i południu.

Wiatr słaby na zachodzie i północy kraju. Na Warmii, Podlasiu, Mazowszu i w centrum w południe umiarkowany do 20-30 km/h.

Łukasz Sieligowski 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
16,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników