środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

W większości kraju spadło w ostatnich dniach minimum 20 mm deszczu [POGODA]

spot_img

W większości kraju spadło w ostatnich dniach minimum 20 mm deszczu. Lokalnie sumy opadów przekraczają już 90 mm. Deszcz był bardzo potrzebny i sprawdźmy do kiedy ma padać i gdzie.

W poniedziałek o poranku zrobi się bardzo zimno. W wielu regionach temperatura spadnie do zaledwie 3/5 stopni powyżej zera. Na pogórzu pojawią się przymrozki. Nico cieplejsza noc i poranek zapowiada się na Podlasiu, Warmii i Mazurach- tutaj około 6/8 stopni. Nigdzie nie będzie padać. O poranku miejscami możliwe będą mgły i zamglenia.

W ciągu dnia na niebie dużo chmur, ale deszcz znad Słowacji i Czech dotrze do wieczora jedynie nad południowe regiony Polski i nie będzie zbyt intensywny. Po zmroku popada do 3-4 mm miejscami w pasie od Lubelszczyzny po Mazowsze, Ziemię Łódzką, Wielkopolskę i Ziemię Lubuską.

Temperatura w południe podniesie się do przeważnie 17/19 stopni. Jedynie na krańcach południowych chłodniej- od Legnicy po Nysę, Racibórz, Nowy Sącz zaledwie 14/15 stopni.

W kolejnych dniach prognozy co do zasięgu opadów są bardzo niestabilne. Wiadomo, że we wtorek sucho powinno być na zachodzie i północy kraju. Z całą pewnością liczne opady deszczu pojawią się w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz Roztoczu. Możliwe, że opady rozprzestrzenią się w ciągu dnia również nad Lubelszczyznę, Mazowsze, Świętokrzyskie – nie jest to jednak takie pewne, jednak taka możliwość się pojawia.

Podobnie wygląda środa, czwartek i piątek- dużo i często ma padać na południowym wschodzie kraju i na obecną chwilę nie ma pewności czy opady sięgną centrum i wschodu kraju, zaznaczam jednak, że jest taka możliwość. Przeważnie suchy tydzień zapowiada się na krańcach północnych i zachodnich, ale i tam chmur nie zabraknie.

Na weekend prognozowany jest całkowity zanik opadów i znaczne ocieplenie. O ile w tygodniu pod deszczowymi chmurami słupki rtęci nie będą przekraczać 12/14 stopni, oraz 17/19 stopni w regionach pogodniejszych, to w weekend poczujemy nawet 23/27 stopni powyżej zera przy silnym wietrze wiejącym z południa- przyniesie nam on bardzo niską zawartość wilgoci w powietrzu.

Ciepłe z racji chmur i deszczu będą również noce. Do piątku przeważnie 9/14 stopni powyżej zera.

Wiatry na wschodzie, południu i w centrum będą słabe, na zachodzie umiarkowane do 35 km/h.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x