poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

W weekend przymrozi [POGODA]

spot_img

Co znajdziesz w artykule?

Piątek 

W piątek przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu pojawiać się będą od rana do wieczora w najróżniejszych regionach kraju. Najwięcej takich opadów pojawi się na wybrzeżu i na południu, gdzie wieczorem dzięki spadkowi temperatury w okolice zera stopni miejscami pola przykryje 1-2 centymetrowa pokrywa śnieżna.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około +1/+3 stopni. Nieco cieplej +4 stopnie na zachodzie i na wybrzeżu.

Wiatr umiarkowany z kierunków północnych i północno-zachodnich.

Sobota

W sobotę poprawa pogody. We wszystkich regionach, a w szczególności na zachodzie, północy i w centrum pojawią się przejaśnienia. Przelotne opady śniegu możliwe będą jeszcze na południu i północy kraju. Moim zdaniem napływ powietrza wprost z północy wpłynie na rozwój efektu morza który objawi się wąskim pasem przelotnego śniegu wędrującego znad Morza w kierunku Zatoki Gdańskiej, Żuław po wąski pas z północy na południe Kujaw i dalej w kierunku wschodniej Wielkopolski i Górnego Śląska. W związku z tym, że temperatura będzie ujemna krajobrazy delikatnie mogą się zabielić (1-2 centymetry).

Nad ranem termometry wskażą od -4/-6 stopni od Kaszub po Suwalszczyznę, Kujawy i Mazowsze, do -4/-2 stopni na wschodzie, zachodzie i w centrum. Na południu około -1/+1 stopnia.

W ciągu dnia temperatura wyniesie od -3/-2 stopni na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Wzniesieniach Łódzkich, -1/+1 stopień na południu, zachodzie i Kaszubach. Najcieplej +2 stopie na wybrzeżu, zachodzie Kaszub i Pomorzu Zachodnim.

Wieczorem przybywać ma rozpogodzeń, w wyniku czego temperatura szybko będzie spadać.

Niedziela 

W niedzielę nad ranem zobaczymy od -7/-5 stopni na południu i wschodzie kraju. Na północy i w centrum około -5/-3 stopni. Na zachodzie -4/-2 stopnie.

Najcieplej na wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i wzdłuż Odry +1 stopień.

W niedzielę na ogół bez opadów. Między większymi rozpogodzeniami pojawi się trochę chmur.

Z niedzieli na poniedziałek od północnego zachodu przybywać będzie chmur z ciepłego frontu. Front ten zatrzyma temperaturę na zachodzie i północy kraju w okolicy 0/+3 stopni. Na południe kraju front dotrze dopiero w poniedziałek około południa. To oznacza, że na południu kraju poniedziałkowy poranek przyniesie temperatury na poziomie -7/-4 stopni.

We wtorek nasz kraj zmagać się będzie z bardzo silnymi porywami wiatru dochodzącymi do ponad 60-80 km/h.

 

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników