czwartek, 21 października, 2021
spot_img

W weekend przymrozi [POGODA]

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Co znajdziesz w artykule?

Piątek 

W piątek przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu pojawiać się będą od rana do wieczora w najróżniejszych regionach kraju. Najwięcej takich opadów pojawi się na wybrzeżu i na południu, gdzie wieczorem dzięki spadkowi temperatury w okolice zera stopni miejscami pola przykryje 1-2 centymetrowa pokrywa śnieżna.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około +1/+3 stopni. Nieco cieplej +4 stopnie na zachodzie i na wybrzeżu.

Wiatr umiarkowany z kierunków północnych i północno-zachodnich.

Sobota

W sobotę poprawa pogody. We wszystkich regionach, a w szczególności na zachodzie, północy i w centrum pojawią się przejaśnienia. Przelotne opady śniegu możliwe będą jeszcze na południu i północy kraju. Moim zdaniem napływ powietrza wprost z północy wpłynie na rozwój efektu morza który objawi się wąskim pasem przelotnego śniegu wędrującego znad Morza w kierunku Zatoki Gdańskiej, Żuław po wąski pas z północy na południe Kujaw i dalej w kierunku wschodniej Wielkopolski i Górnego Śląska. W związku z tym, że temperatura będzie ujemna krajobrazy delikatnie mogą się zabielić (1-2 centymetry).

Nad ranem termometry wskażą od -4/-6 stopni od Kaszub po Suwalszczyznę, Kujawy i Mazowsze, do -4/-2 stopni na wschodzie, zachodzie i w centrum. Na południu około -1/+1 stopnia.

W ciągu dnia temperatura wyniesie od -3/-2 stopni na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Wzniesieniach Łódzkich, -1/+1 stopień na południu, zachodzie i Kaszubach. Najcieplej +2 stopie na wybrzeżu, zachodzie Kaszub i Pomorzu Zachodnim.

Wieczorem przybywać ma rozpogodzeń, w wyniku czego temperatura szybko będzie spadać.

Niedziela 

W niedzielę nad ranem zobaczymy od -7/-5 stopni na południu i wschodzie kraju. Na północy i w centrum około -5/-3 stopni. Na zachodzie -4/-2 stopnie.

Najcieplej na wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i wzdłuż Odry +1 stopień.

W niedzielę na ogół bez opadów. Między większymi rozpogodzeniami pojawi się trochę chmur.

Z niedzieli na poniedziałek od północnego zachodu przybywać będzie chmur z ciepłego frontu. Front ten zatrzyma temperaturę na zachodzie i północy kraju w okolicy 0/+3 stopni. Na południe kraju front dotrze dopiero w poniedziałek około południa. To oznacza, że na południu kraju poniedziałkowy poranek przyniesie temperatury na poziomie -7/-4 stopni.

We wtorek nasz kraj zmagać się będzie z bardzo silnymi porywami wiatru dochodzącymi do ponad 60-80 km/h.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
593ObserwującyObserwuj
8,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły