czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

W weekend przelotne opady deszczu, przejaśnienia i trochę słońca [POGODA]

spot_img

Przed nami dość pogodna, ale i chłodna noc. Temperatura spadnie do około -3/-1 stopnia. Cieplej na zachodzie i środkowym zachodzie (Piła, Kalisz, Wrocław), gdzie temperatura spadnie do 0/+3 stopni.

W sobotę nad ranem nad zachodnie regiony wkroczą chmury, z których na zachód od Zgorzelca, Zielonej Góry, Poznania, Koszalina słabo popada śnieg z deszczem i mżawka- do 2 mm. Na pozostałym obszarze sporo chmur wysokich z przebłyskami słońca.

Po południu drobne opady mżawki odsuną się nad Kaszuby, Warmię, Mazury i północ Kujaw. Na pozostałym obszarze front niestety się rozmyje i nie przyniesie opadów, jednak chmur na niebie całkiem sporo.

W najcieplejszym momencie dnia najchłodniej na Kaszubach 2-3 stopnie, oraz na Żuławach 3-4 stopnie. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach, północy Kujaw i północy Wielkopolski  5-7 stopni.

Na wschodzie, południu  i w centrum  7-8 stopni. Najcieplej od Słubic po Legnicę, gdzie temperatura zbliży się lub przekroczy 10-11 stopni.

Z soboty na niedzielę przez nasz kraj przewędruje kolejny front, na którym miejscami pokropi.

Większe opady na froncie pojawią się dopiero w niedzielę w ciągu dnia od Lubelszczyzny po Małopolskę. Na pozostałym obszarze może od czasu do czasu pokropić. Na zachodzie, północy i w centrum pojawi się również słońce.

Temperatura podniesie się do 8-9 stopni na północy, południowym wschodzie i krańcach zachodnich, 10-12 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum, do 12-13 stopni na południowym zachodzie i południe województwa łódzkiego.

 

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników