Nad ranem w wielu regionach wschodu, północy i centrum kraju oraz w dolinie Wisły w Małopolsce pojawią się mgły i zamglenia. Na zachodzie kraju oraz na południe od Krakowa pogodnie i sucho z lokalnymi zamgleniami. Temperatura w większości kraju spadnie do około -3/-1 stopnia. Tylko miejscami na krańcach zachodnich, w regionach podgórskich oraz od Łodzi po Warszawę i Terespol w nocy około 0/1 stopnia.
W ciągu dnia przewaga pochmurnej pogody utrzyma się na wschodzie kraju- Lubelskie, Podlasie, Mazowsze, Warmia, Mazury, wschód, południe i centrum Kujaw, wschód Pomorza, większość Ziemi Łódzkiej, Świętokrzyskie i rejon Krakowa. Miejscami utrzymają się zamglenia i mgły.
Dużo słońca na zachodzie i południu kraju. Pod górami pojawi się lekki wiatr halny.
Pod mgłami i chmurami na Podlasiu, Warmii i Mazurach zaledwie około 0/+2 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej. W wąskim pasie od Kościerzyny po Bydgoszcz, Sieradz, Częstochowę będzie granica od bardzo duzego ciepła na zachodzie i chłodu na wschodzie. O ile w np. Brodnicy na Kujawach będzie około +,5 stopnia, w Bydgoszczy +5 stopni to w Żninie już około 8 stopni powyżej zera. Podobny podział dotyczyć ma Łódzkiego, Kaszub, Małopolski.
Jeśli prognozy się nie zmienią, a te są stabilne od kilku dni to w środę w przyszłym tygodniu otrzemy się o rekord temperatury dla lutego. W porywach wiatru halnego może być około 20-21 stopni na plusie w okolicy Inwałdu w Małopolsce, Legnicy i Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku.