środa, 24 lipca, 2024
spot_img

W nocy wkroczą wyczekiwane opady [POGODA]

spot_img

Najbliższej nocy wkroczą wyczekiwane przez wielu rolników większe opady.

Około północy padać zacznie na zachodzie kraju. Będzie to opad ciągły, w związku z czym popada bez wyjątku wszędzie.

W godzinach porannych (7/00-9/00) strefa opadów będzie się rozciągać od Pomorza Gdańskiego po Ziemię Łódzką i Małopolskę. Dla tych dwóch ostatnich regionów możliwe opady deszczu ze śniegiem. Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej możliwe opady samego śniegu.

Około południa rozpada się już wzdłuż wschodniej granicy. Bliżej Podlasia będzie to sam deszcz, natomiast na Roztoczu i Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Opady od rozpoczęcia potrwają około 2-3 h. Tylko na Śląsku Cieszyńskim, Podhalu i w Bieszczadach opady przekroczą 5 h.

Suma opadów wyniesie około 3-4 mm, tylko na południu do 5-8 mm. Przed opadami i po zakończeniu opadów na niebie pojawiać się będą przejaśnienia. W związku z tym, że na zachodzie padać przestanie około godziny 8:00 większość dnia będzie sucha i słoneczna.

Wiatr silny i porywisty w porywach do 60-80 km/h.

Temperatura o poranku wyniesie od -2 stopni wzdłuż Bugu i Sanu do 0-2 stopni w centrum i 3-4 stopni na zachodzie i północy. W ciągu dnia spodziewany jest wzrost temperatury do 3-4 stopni na południu, 5-6 w centrum i 7-9 na zachodzie i północy.

Łukasz Sieligowski

pogoda-mapa-20.02

Agrounia: “Ukradli nam patriotyzm konsumencki!”

https://agroprofil.pl/p/aktualny-numer-magazynu-agro-profil/

 

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników