środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W jakich rejonach spadnie najwięcej deszczu? [POGODA]

spot_img

Podtrzymane zostały silniejsze opady deszczu od Podkarpacia po Małopolskę, Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Świętokrzyskie i południe Łódzkiego- tutaj przez wiele godzin w nocy będzie padał ciągły deszcz. Suma opadów wyniesie około 5-15 mm. Lokalnie pod górami do 20 mm. Nieco słabiej popada na Warmii, Mazurach, Kujawach, Mazowszu- tutaj miejscami do 5 mm.

Przed południem opady dotrą nad Lubelszczyznę i tutaj spadnie około 1-4 mm deszczu. Po południu rozwiną się liczne przelotne opady deszczu i burze. Tym razem przelotne opady będą masywniejsze niż ostatnio. Opad trwał będzie od 20 minut do godziny. Z jednej komórki opadowej może spaść od 3 do 11 mm deszczu. Miejscami przejdzie kilka komórek z opadem deszczu i szczególnie na Pomorzu Zachodnim, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Górnym Śląsku, Małopolsce, zachodzie Ziemi Łódzkiej spadnie w ciągu dnia do ponad 20 mm deszczu. Przeważnie będzie to jednak suma od 1 do 11 mm. Na pozostałym obszarze również przelotnie popada- ale już nie wszędzie. Szczęśliwcy dostaną do 10 mm deszczu, natomiast pechowcy muszą obejść się smakiem- nie popada nic.

Wiatr rano umiarkowany, w dzień silniejszy do 55 km/h, podczas burz do 70 km/h.

Noc ciepła na poziomie 8-12 stopni, natomiast w ciągu dnia przeważnie 15-18 stopni w regionach, gdzie opadów będzie najmniej, do 13-16 stopni w miejscach, gdzie sumy opadów będą największe i padać ma często.

Łukasz Sieligowski

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników