czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

W gminie Kuślin grasuje podpalacz?

spot_imgspot_img

W gminie Kuślin do miejscowej jednostki straży pożarnej w czwartek, 3 października ok. godziny 20:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze – płonął stóg słomy w miejscowości Śliwno. Tym razem jednak słoma, która została podpalona, znajdowała się dość blisko zabudowań.

Ktoś celowo podpala stogi?

Przypomnieć tutaj trzeba, że wcześniej płonęły już dwa stogi w tej gminie. Pierwszy został podpalony 17 września około godziny 4 rano w Turkowie, drugi z kolei 20 września na polu przy drodze między Kuślinem, a Michorzewkiem.  Są podejrzenia, że ktoś celowo podpala stogi. Ze względu, że w w ostatnim okresie w gminie Kuślin padał dość intensywny deszcz nie może być mowa o przypadkowym zaprószeniu ognia.

Wójt gminy Kuślin Mieczysław Skrzypczak po wystąpieniu w tak krótkim okresie czasu dwóch pożarów wyznaczył nagrodę za przyczynienie się do złapania podpalacza.

Wszelkie informacje, które pomogą złapać podpalacza kierować należy pod numer 722-323-297

 

źródło/fot. nowytomysl.naszemiasto.pl

 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników