środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

UWAGA! Możliwe liczne podtopienia, a nawet powódź [POGODA]

spot_img

Tropikalna noc przed mieszkańcami wschodniej Polski – tutaj w nocy nie mniej niż 18-20 stopni – w wielu miejscach pojawią się mgły i zamglenia. Od Pomorza Gdańskiego, Warmii po Kujawy, Łódzkie i Śląsk Cieszyński pojawi się pas z bardzo zlewnymi opadami deszczu pochodzenia burzowego przy temperaturze około 16-18 stopni. Najwięcej deszczu spadnie w okolicy Cieszyna, gdzie sytuacja hydrologiczna ulegać będzie dalszemu pogorszeniu. Na zachodzie wieczorem i w  nocy pojawią się przelotne opady deszczu- największa szansa na opady jest na Dolnym Śląsku- tutaj w nocy słupki rtęci spadną do 14-16 stopni.

Od samego rana w pasie od Warmii i Mazowsza po Ziemię Łódzką i Małopolskę rozciągać się będzie strefa z licznymi przelotnymi ulewnymi opadami deszczu. Po południu największa szansa na zlewne opady deszczu rozciągać się ma od Warmii i Mazur po Mazowsze, Góry Świętokrzyskie, Małopolskę oraz południe i wschód Górnego Śląska. Być może miejscami w ciągu doby spadnie i pond 100 mm deszczu zalewając całe gminy- taka sytuacja jest najbardziej prawdopodobna na zachodzie i południu Małopolski oraz na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Burze możliwe będą także na wschodzie kraju- szczególnie dużo zjawisk pojawi się w godzinach wieczornych i nocą z poniedziałku na wtorek.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 17-20 stopni w Małopolsce i na Górnym Śląsku, 20-23 stopni od Warmii i Mazur po centrum i Podkarpacie, 23-24 stopni na wschodzie i tym razem najcieplej na zachodzie- do 25 stopni w Zielonej Górze, Lesznie, Słubicach.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników